Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.02.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 22.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 lutego 2023 roku


Spis treści:


Korelacja miedzy rynkiem akcji i BTC najniższa od 2021 r.

W tym tygodniu główne amerykańskie indeksy radziły sobie gorzej od kryptowalut, co spowodowało, że korelacja pomiędzy dwoma rynkami spadła do najniższego poziomu od pierwszej połowy 2021 roku. Co dalej? Prawdopodobnie zdecyduje o tym makroekonomia.

Korelacja pomiędzy bitcoinem i akcjami
Korelacja pomiędzy indeksem S&P 500 a bitcoinem, źródło: Cointelegraph

Fetch.ai i Bosch nawiązały współpracę

Projekt krypto AI Fetch.ai (FET) i gigant technologiczny Bosch ogłosili współpracę. Wspólnie stworzą Fetch.ai Foundation inspirowaną Linux Foundation. Jej celem jest rozwój oprogramowania open-source, zwłaszcza w sferze Web3.

Czytaj więcej: Fetch.io i Bosch nawiązały współpracę


Microsoft nawiązuje współpracę z Ankr

Obie firmy będą współpracować nad nową usługą hostingu węzłów w chmurze Azure firmy Microsoft. Po ogłoszeniu informacji kurs ANKR wystrzelił o 70%.

Czytaj więcej: Microsoft nawiązuje współpracę z Ankr


Wolumen transakcji na Arbitrum prześcignął Ethereum

Dzienny wolumen transakcji w sieci warstwy 2 Arbitrum przekroczył kamień milowy 1 miliona i prześcignął Ethereum. Z kolei Optimism, najbliższy konkurent Arbitrum, notuje znacznie gorsze wyniki ze względu na zakończenie programu motywacyjnego Optimism Quest dla hodlerów NFT.

Czytaj więcej: Liczba transakcji na Arbitrum zbliżyła się do tej w Ethereum


Solana zamyka stacjonarne sklepy w Miami i NY

We wczorajszym tweecie Solana Spaces poinformowała o zamknięciu sklepów należących do firmy i obsługiwanych przez nią w Nowym Jorku i w Miami. Teraz zespół zamierza skoncentrować się na DRiP, czyli stronie internetowej, na której kolekcjonerzy mogą otrzymywać bezpłatne Solana NFT, zrzucane co tydzień

Czytaj wiecej: Solana zamyka stacjonarne sklepy w Miami i NY


BIS oblicza straty detalicznych inwestorów krypto

Według Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), w latach 2015-2022 przeciętny inwestor detaliczny stracił około połowy swojej inwestycji w bitcoina. Wieloryby wykorzystały bowiem płynność dostarczoną przez inwestorów detalicznych do wyjścia z pozycji.

Szczyt zainteresowania pierwotną kryptowalutą nastąpił, gdy jej cena osiągnęła rekordowy poziom (~69 000 USD) – średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników na całym świecie wzrosła w tym czasie ze 100 000 do ponad 30 milionów.

Czytaj więcej: BIS oblicza straty detalicznych inwestorów krypto


Paxos oficjalnie kończy współpracę z Binance

Dyrektor generalny Paxos, Charles Cascarilla potwierdził wczoraj, że firma zakończyła współpracę z Binance ze względu na rozbieżność ze strategicznymi priorytetami. Zapewnił posiadaczy BUSD, że Paxos będzie honorować wykupy BUSD co najmniej do lutego 2024 roku.

Czytaj więcej: Paxos oficjalnie kończy współpracę z Binance


Blur zapowiada airdrop 300 mln USD

Rynek NFT Blur zaostrza konkurencję z głównym rywalem OpenSea (przez którą ten drugi wstrzymał opłaty). Według najnowszego ogłoszenia w najbliższym czasie aktywni użytkownicy platformy otrzymają aidrop w postaci 300 mln tokenów BLUR (ok. 300 mln USD).


Polygon zwalnia 20% personelu i przedstawia wyniki

Polygon Labs – firma deweloperska stojąca za łańcuchem bocznym Ethereum – ujawniła 21 lutego, że od początku roku zwolniła około 20% pracowników. Stało się tak na skutek konsolidacji różnych oddziałów wchodzących w skład start-upu. W raporcie Messari, podsumowującym ostatni rok Polygon (MATIC), wskazywano na gwałtowny wzrost aktywności użytkowników. W ostatnim kwartale 2022 r. ich liczba aktywnych adresów wzrosła o prawie 55%.

Warto zwrócić jednak uwagę, że rezerwy gotówki zespołu kurczą się w szybkim tempie. Polygon Labs pozyskał w ubiegłym roku finansowanie w wysokości 450 mln dolarów, z czego wydał już 200 mln $. W ostatnim kwartale 2022 r. firma odnotowała 3,91 miliona dolarów przychodu. –> źródło: AMBcrypto

messari raport polygon matic

Google Cloud walidatorem w sieci Tezos

Fundacja Tezos nawiązała współpracę z Google Cloud, który stanie się jednym z walidatorów jej blockchaina Proof-of-Stake. Ponadto gigant technologiczny ma udzielać wsparcia w postaci dofinansowania i mentoringu dla start-upów budującym rozwiązania w sieci Tezos. Umożliwi także tworzenie w niej aplikacji Web3 swoim klientom korporacyjnym. –> źródło: The Block

Google ogłaszał w zeszłym roku podobne partnerstwa z Solana i Aptos.


Coinbase traci 557 mln USD w 4 kwartale 2022 r.

Największa amerykańska giełda kryptowalut przedstawiła wyniki finansowe za ostatni kwartał 2022 roku. Coinbase odnotował w nim stratę netto w wysokości 557 mln dolarów. Przychody netto wyniosły 604,9 mln USD (ok. 400 mln USD z prowizji i subskrypcji, 146 mln USD z odsetek, 62 mln USD z usług stakingowych).

Na koniec grudnia wartość cyfrowych aktywów na platformie wyniosła 80 mld USD (kwartał wcześniej 101 mld USD).


Moody’s obniża rating Silvergate Bank i Silvergate Capital

Obniżenie ratingu od Moody’s wynika ze znacznego spadku kapitału Silvergate Holding. Wynika to ze straty w wysokości 1 miliarda dolarów w jego filii banku kryptowalutowego Silvergate Bank. Według analityków Moody’s, strata powstała z powodu zdyskontowanej sprzedaży znacznej części portfela inwestycyjnego Silvergate Holding, spowodowanej gwałtownym spadkiem sald depozytów projektów kryptowalutowych, które bank obsługuje. –> bits.media


Twórca WWW uważa, że kryptowaluty przypominają hazard

Tim Berners-Lee – wynalazca World Wide Web (WWW) – uważa, że kryptowaluty są “niebezpieczne”, a inwestowanie w nie jest podobne do hazardu. Przekonywał jednak, że mogą być przydatne do przeprowadzania transakcji, jeśli zostaną zamienione na fiat tuż po otrzymaniu. –> źródło: CryptoPotato

kurs kryptowalut 22.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.