OpenSea obniża opłaty do 0% na określony czas | Wiadomości | CrypS.

OpenSea obniża opłaty do 0% na określony czas

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
opensea

OpenSea, wiodący rynek dla niewymiennych tokenów (NFT), ogłosił w tweecie z 17 lutego, że tymczasowo wyzeruje opłaty. W ten sposób chce konkurować z Blur, który wystartował w październiku 2022 roku. Platforma ta nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych od momentu uruchomienia.


Wojna na rynkach NFT

15 lutego Blur wyprzedził Opensea pod względem wolumenu obrotu po raz pierwszy od momentu jego uruchomienia. Jednak tygodniowy wolumen OpenSea był nadal znacznie wyższy. Według danych z Nansen, tygodniowy wolumen Opensea wynosił 36 608 ETH, podczas gdy Blur tylko 11 424 ETH. Co więcej, między 7 a 14 lutego, OpenSea miała średnio 8,37 razy więcej sprzedaży niż Blur i około 8 razy więcej portfeli.

Jednak różnica między tymi dwoma platformami jest coraz mniejsza. W środę Opensea miała tylko 1,63 razy więcej sprzedaży niż Blur oraz tylko 2 razy więcej aktywnych portfeli niż jej rywal.

OpenSea podejmuje działania

W odpowiedzi OpenSea ogłosiła w swoim tweecie trzy duże zmiany. Po pierwsze, obniży opłaty do 0% przez ograniczony czas. Po drugie, OpenSea przejdzie na opcjonalny dochód twórcy (minus 0,5%) dla wszystkich kolekcji i wreszcie, marketplace’y z taką samą polityką nie będą blokowane przez Filtr Operator, funkcję zaprojektowaną, aby pomóc twórcom zabezpieczyć dochód za odsprzedaż ich pracy.

OpenSea przyznało w serii tweetów, że traci użytkowników na rzecz innych rynków NFT, które nie egzekwują w pełni przychodów twórców. Nowe działania są więc próbą odzyskania dominacji przez OpenSea.

openseareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.