Platforma Google Cloud stanie się walidatorem blockchaina Solana | Wiadomości | CrypS.

Platforma Google Cloud stanie się walidatorem blockchaina Solana

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
solana

Platforma Google Cloud uruchomi węzeł w sieci Solana i doda obsługę blockchaina do swojej usługi Blockchain Node Engine dla programistów Web3.


Wprowadzony w październiku 2022 roku Blockchain Node Engine umożliwia użytkownikom wdrażanie węzłów na platformie chmurowej Google. W chwili pisania tego tekstu usługa działa wyłącznie z blockchainem Ethereum – wsparcie Solana zostanie dodane w 2023 roku.

Solana zintegrowana z BigQuery

Przemawiając na konferencji Solana Breakpoint, menedżer produktu Google Nalin Mittal ujawnił również, że Google Cloud zintegruje Solanę z usługą internetową BigQuery do analizy big data. Zapowiedział, że narzędzie uzyska odpowiednią funkcjonalność w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku duży niemiecki dostawca usług hostingowych Hetzner zablokował dostęp do serwerów węzła Solana

solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.