Paxos oficjalnie kończy współpracę z Binance

Paxos oficjalnie kończy współpracę z Binance

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Paxos kończy współpracę z Binance

Charles Cascarilla dyrektor generalny Paxos potwierdził wczoraj, że firma zakończyła współpracę z Binance. Powodem jest rozbieżność z „priorytetami strategicznymi”.


Paxos, emitent stablecoinów BUSD poinformował o zakończeniu współpracy z Binance, ponieważ prowadzi rozmowy z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dyrektor generalny Paxos Charles Cascarilla powiedział, że współpraca z Binance odbiega od „strategicznych priorytetów”:

Rynek ewoluował, a relacja z Binance nie jest już zgodna z naszymi obecnymi priorytetami strategicznymi. (…) Prowadzimy konstruktywne dyskusje z SEC i nie możemy się doczekać kontynuacji tego dialogu na osobności. Oczywiście, jeśli to konieczne, będziemy bronić naszego stanowiska w sporach sądowych – podano w oświadczeniu.

Paxos jest zaangażowany w prywatne rozmowy z SEC, mimo że nie zgadza się z ustaleniami agencji. Cascarilla powiedział, że Paxos nadal współpracuje z komisją w celu przygotowania do publikacji swojego wniosku o uzyskanie licencji agencji rozliczeniowej oraz z amerykańskim Biurem Kontrolera Walut (OCC), aby uzyskać ostateczne zatwierdzenie karty krajowego banku powierniczego. Zapewnił posiadaczy BUSD, że Paxos będzie honorować wykupy BUSD co najmniej do lutego 2024 roku.

13 lutego Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) nakazał wstrzymanie emisji tokenów BUSD. Produkt Paxos i giełdy kryptowalut Binance znalazł się także na celowniku SEC.

Paxos kończy współpracę z Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.