Aptos i Google Cloud ogłosiły współpracę. APT rośnie o 30% | Wiadomości | CrypS.

Aptos i Google Cloud ogłosiły współpracę. APT rośnie o 30%

Maciej Żerelik
Aptos wspiera Chingari

Aptos udostępni Google Cloud plany uruchomienia akceleratora i wspólnie stworzą narzędzia dla programistów Web3.


Web2 spotyka Web3

Blockchainowy start-up Aptos ogłosił partnerstwo z Google Cloud. Firmy będą współpracować przy akceleratorze, przy czym Google Cloud otrzyma kilka węzłów walidacyjnych Aptos. Poinformował o tym serwis The Block, powołując się na przedstawicieli firm.

Przemawiając na panelu Token2049 w Londynie, współzałożyciel i dyrektor generalny Aptos, Mo Sheikh, ujawnił szczegóły współpracy, którą omówił z Simonem Baxisem, szefem ds. wprowadzania nowych produktów i rozwoju biznesu dla działu Web3 w Google.

Myślę, że po raz pierwszy Web2 i Web3 będą tak ściśle współpracować.

Według Sheikha, Google Cloud będzie walidować węzły i uczestniczyć w głównej sieci Aptos. Blockchain Aptos będzie również indeksowany i dostępny w usłudze Google Cloud BigQuery.

Google i Aptos szukają talentów

Jednym z celów partnerstwa jest znalezienie i zachęcenie nowych talentów: Google i Fundacja Aptos uruchomią program akceleracyjny, a także będą współgospodarzami hackathonu w przyszłym roku. Aptos jest już znany z przyciągania deweloperów Solana, którzy szukali bardziej intuicyjnego sposobu tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Baxis stwierdził:

Ciekawie jest zobaczyć, jak te dwa światy się zderzają i obserwować projekty, które wykorzystają narzędzia Google i Aptos i stworzą coś naprawdę fajnego.

Token APT zareagował wzrostem

Aptos to nowy blockchain stworzony przez Sheikha i Avery’ego Chingama. Wcześniej pracowali nad projektem Diem w Meta. W projekcie wykorzystano Move, język programowania oparty na Rust. Jest to również podstawa Solany. Move został opracowany przez firmę Meta na potrzeby projektu Diem.

Wiadomość o partnerstwie popchnęła token Aptos (APT) do lokalnych maksimów na poziomie 5,37 USD. Moneta zyskała ponad 30% w ciągu kilku godzin, ale nadal porusza się w trendzie spadkowym w ramach długoterminowego momentum. APT doświadczyło w październiku gwałtownego spadku z powodu problemów z tokenomiką.

Pod koniec października Google Cloud ogłosił uruchomienie Blockchain Node Engine, który jest pozycjonowany jako „w pełni zarządzany hostowany węzeł do rozwoju Web3”. Firma oferuje usługę zarządzania tworzeniem węzłów, a także bezpieczne środowisko programistyczne w ramach w pełni zarządzanego produktu.

Aptos wspiera Chingarireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.