Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.08.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 21.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Pozostało już tylko czekać na wzrosty altcoinów?

Jeden z najpopularniejszych analityków kryptowalut – Michaël van de Poppe – podzielił się ze swoimi obserwatorami ciekawym spostrzeżeniem. Wskazał na zależność czasową między poprzednimi dołkami cenowymi altcoinów w stosunku do nadchodzącego Halvingu bitcoina. Jego zdaniem zeszłotygodniowe spadki mogą być już ostatnią odnotowaną poważną korektą cenową, po której nastąpi odbicie na wykresach alternatywnych kryptowalut.

Czytaj więcej: Altcoiny są już na dnie? Michaël van de Poppe wskazuje pewną historyczną zależność

Bidget ogłasza obowiązkową procedurę KYC

Kolejna scentralizowana giełda kryptowalut zdecydowała się na wdrożenie obowiązkowej weryfikacji tożsamości swoich użytkowników. Jak przekazano, ze względu na konieczność dostosowania się do postępujących regulacji, od września zaczną obowiązywać nowe wymogi dla wszystkich klientów platformy. Warto się z nimi zapoznać, jeżeli ktoś nie chce utracić kluczowych funkcji, jakie oferuje giełda.

Czytaj więcej: Kolejna giełda wprowadza obowiązkową weryfikację KYC

Konflikt w społeczności Dogecoina. Poszło o ewentualny hard fork

W niedzielę CEO firmy Metallicus – Marshall Hayner – opublikował na Twitterze (X) ankietę dotyczącą tego, czy w przypadku przejścia blockchaina Dogecoina na algorytm Proof-of-Stake (PoS) użytkownicy byliby chętni stake’ować tę kryptowalutę. Jeden z głównych deweloperów projektu stanowczo dał do zrozumienia wszystkim, że takie rozwiązanie nie jest dla niego akceptowalne i w przypadku jego wdrożenia porzuciłby ten ekosystem. Z jakich powodów takowa zmiana budzi tak wielkie poruszenie wśród społeczności DOGE?

Czytaj więcej: Dogecoin przejdzie na Proof-of-Stake? Rozłam wśród twórców projektu

Friend.tech – czy faktycznie jest czym się zachwycać?

Spore zainteresowanie rynku kryptowalut wzbudził niedawno uruchomiony projekt Friend.tech. Jest to zdecentralizowana platforma społecznościowa (DeSo), która w ciągu doby wygenerowała ponad milion dolarów z samych opłat transakcyjnych. Jej użytkownicy mogą wykupić ”udziały” w kontaktach ze znanymi postaciami, które dołączają do społeczności serwisu. Czy jednak jest to coś, co można określić mianem ewenementu? Opinie na ten temat są dosyć zróżnicowane.

Czytaj więcej: Czym jest Friend.tech i dlaczego projekt nagle znalazł się na wszystkich językach?

Jaki jest główny cel stworzenia Shibarium?

W zeszłym tygodniu swój start miało Shibarium, czyli blockchain 2 warstwy. W tym artykule piszemy o tym, jaki był cel jego stworzenia, na jakiej zasadzie działa i dlaczego może się okazać przełomem dla ekosystemu SHIB.

Czytaj więcej: Co to jest Shibarium? Jak działa blockchain Shiba Inu?

Uwaga na phishing związany z Terrą. Ich strona została zhakowana

Znów jest głośno o projekcie Terra i ponownie są to negatywne doniesienia. Ekosystem znany ze swojej historycznej katastrofy, która doprowadziła do pogłębienia się bessy na rynku kryptowalut i łącznych strat na poziomie 40 miliardów dolarów, znów ma kłopoty. Na ich profilu na Twitterze (X) poinformowano, że oficjalna strona internetowa padła ofiarą ataku hakerskiego i jest obecnie wykorzystywana do prowadzenia kampanii phishingowej. W związku z tym zaleca się wszystkim użytkownikom tokenów luna classic (LUNC), by absolutnie nie wchodzili w interakcję z żadną witryną terra(dot)money.

Kurs BNB spada do najniższego poziomu od roku

Natywna kryptowaluta największej giełdy kryptowalut na świecie znalazła się poniżej ważnego progu wsparcia na poziomie 210 dolarów. W momencie pisania tego podsumowania kurs BNB wynosi 208,88 dolarów. Niektórzy obserwatorzy rynku kryptowalut zarzucają Binance celowe manipulacje ceną ich tokena.

Źródło: Dailycoin

Podejrzany ruch ze strony Vitalika Buterina

Współzałożyciel Ethereum przesłać sporą część posiadanych etherów na giełdę Coinbase. Mowa tutaj o wartości 1 miliona dolarów. Kryptowaluta ta w skali tygodnia straciła 10% swojej wartości. Transfer, jakiego dokonał znany programista, budzi wiele spekulacji i różnych teorii głoszonych przez analityków. Co kombinuje Buterin?

SEC widzi papiery wartościowe nawet w kryptowalutowych pożyczkach

Jednym z licznych podmiotów, z którym amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi konflikt na tle prawnym, jest giełda kryptowalut Gemini. Ta w styczniu tego roku została pozwana za oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci ich programu pożyczkowego ”Earn”. W maju prawnicy firmy znanych bliźniaków wnieśli do sądu o oddalenie pozwu. Teraz natomiast przedstawili kolejne argumenty świadczące o tym, że SEC chce walczyć z wiatrakami i w sumie szuka afery, gdzie się da.

Źródło: DailyHODL

Kursy kryptowalut 21.08.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.