Dogecoin przejdzie na Proof-of-Stake? Rozłam wśród twórców projektu | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin przejdzie na Proof-of-Stake? Rozłam wśród twórców projektu

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Na rynku pojawia się coraz więcej plotek i spekulacji dotyczących przyszłości rozwoju Dogecoina (DOGE).


Główny deweloper tej kryptowaluty, Mishaboar, wyraźnie zaznaczył swoją opozycję wobec ewentualnego przejścia na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Dyskusja na ten temat nabrała tempa po tym, jak Marshall Hayner, CEO Metallicus i współzałożyciel FBBT Holdings, zainicjował ankietę, pytając społeczność o jej zdanie na temat stakingu DOGE.

Ultimatum w sprawie Dogecoin 

Mishaboar wyraził swoje wątpliwości co do Proof-of-Stake. Stwierdził przy tym, że:

Jeśli chodzi o możliwość przejścia DOGE na PoS, po tym, co widziałem przez ostatnie 2 lata, prawdopodobnie przeniósłbym się do innej kryptowaluty opartej na PoW i dostosował logo w moim portfelu tak, aby przedstawiało psa.

Deweloper podkreślił, że taki ruch mógłby doprowadzić do podziału blockchaina Dogecoina, zachowując tradycyjny DOGE oparty na PoW. Podkreśla on, że przez ostatnie lata widział, jak blockchainy oparte na PoS w krótkim czasie stawały się projektami skrajnie scentralizowanymi i zarządzanymi przez bogatych deweloperów, którzy posiadają sporo kryptowalut. 

Dogecoin a PoS

Chociaż dyskusja o zmianie konsensusu rozpoczęła się żartobliwie w 2021 roku dzięki propozycji Vitalika Buterina, to sam projekt już wtedy brał na poważnie możliwość przejścia na PoS. W praktyce – mimo upływu prawie dwóch lat, wdrożenie PoS pozostaje wciąż kością niezgody wśród twórców DOGE. Dodatkowo, nastroje wśród głównych deweloperów projektu są chłodne i zdystansowane, co sugeruje, że zmiana nie nastąpi w najbliższej przyszłości. 

Reakcje w społeczności

Możliwe odejście Mishaboara miałoby duże znaczenie dla społeczności Dogecoina. Wynika to z faktu, że jest on wyjątkowo istotną osobą w tym projekcie. Ponadto powiedzmy sobie szczerze, że jego obawy dotyczące PoS stawiają ważne pytania dotyczące przyszłego kierunku memicznej kryptowaluty i szerszego krajobrazu całej branży.

W miarę trwania debaty nad mechanizmami konsensusu, społeczność i pasjonaci dogecoina pozostają podzieleni co do dalszej drogi. Czy projekt ostatecznie przyjmie PoS, czy pozostanie przy korzeniach opartych na dowodzie pracy (Proof Of Work)? Ta niepewność w zakresie podjęcia kluczowej decyzji bez wątpienia jeszcze bardziej komplikuje dynamiczny świat kryptowalut. 

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoiniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.