Altcoiny są już na dnie? Michaël van de Poppe wskazuje pewną historyczną zależność | Wiadomości | CrypS.

Altcoiny są już na dnie? Michaël van de Poppe wskazuje pewną historyczną zależność

altcoiny-altcoin-kryptowaluty

Analityk Michael van de Poppe ma dobre wiadomości dla fanów altcoinów. Jego zdaniem te wkrótce zaczną mocno drożeć.


Michael van de Poppe mówi o przyszłości altcoinów

Według Van de Poppe’a, jak wynika z dostępnych danych z historii kryptowalut, altcoiny mają tendencję do wybijania dna bessy na osiem do dziesięciu miesięcy przed kolejnym Halvingiem bitcoina (BTC). Wynikałoby więc, że dziś są one już dostatecznie tanie, by się nimi interesować.

Najlepszy okres [na zakupy altów] to 8-10 miesięcy przed halvingiem BTC. Okres, w którym ludzie mają najmniejszą pewność [w kwestii cyfrowych walut]

– napisał na X.

I faktycznie, para ETH/BTC osiągnęła najniższy poziom we wrześniu 2019 r. Podobne zjawisko zaszło w październiku 2015 r. Potem mieliśmy jednak spektakularne wzrosty. Van de Poppe, wnioskując ze słynnego powiedzenia o tym, że historia lubi się powtarzać, uważa, że altcoiny zakończą wkrótce trend spadkowy i na ich rynku rozpocznie się hossa.

Altcoiny mogą nie wzrosnąć przez recesję?

Wskazał też, że “w tej chwili” inwestorzy obawiają się recesji, która teoretycznie może nastąpić i sprawić, że kapitał odpłynie z ryzykownych rynków. Jego zdaniem pewne obawy dało się wyczuć już w “2015 i 2019 roku”.

(…) jestem pewien, że będziemy mieć narracje, które popchną rynki do przodu

– dodał prognozując wzrosty.

Co radzi inwestorom? “Kup altcoiny, jeśli ich nie masz i trzymaj przez 2 lata”.

Kiedy Halving bitcoina?

Kiedy zaś w sieci BTC zajdzie Halving? Już w kwietniu przyszłego roku. Pozostało do niego więc, jeśli wierzyć kalkulatorowi na NiceHash, 223 dni.

Czy jednak analityk ma rację i potencjalna recesja nie zaburzy wzrostów na BTC i altcoinach? Trudno odpowiedzieć dziś na to pytanie. Warto dodać, że wiosną 2024 r. Fed może zacząć obniżać stopy proc., co powinno napędzić wzrosty na wszystkich giełdach i rynkach. Do tego SEC może do tego czasu zgodzić się na stworzenie ETF-ów rynku spot bitcoina i futures ETH, co także należy uznać za czynniki prowzrostowe.


Powyższy tekst nie jest poradą inwestycyjną. Wszystkie przedstawione treści mają wyłącznie charakter informacyjny.

altcoiny-altcoin-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.