Kolejna giełda wprowadza obowiązkową weryfikację KYC | Wiadomości | CrypS.

Kolejna giełda wprowadza obowiązkową weryfikację KYC

Redaktor: Albert Czajkowski
gielda-kryptowalut-bitcoin Kryptowaluty

Bitget, jedna z topowych giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych z siedzibą na Seszelach, zmienia swoją politykę Know Your Customer (KYC). Cel? Dostosowanie się do globalnych wytycznych regulacyjnych.


Bitget wprowadza nowe zasady KYC

Nowe wymagania KYC są, jak podaje firma, wprowadzane w celu ochrony praw i interesów użytkowników, kształtowania bezpiecznego środowiska handlu kryptowalutami i przestrzegania zaleceń regulacyjnych różnych światowych organów nadzorujących. Zmiany nie wchodzą jednak w życie od razu, ale od września 2023 r. W praktyce oznacza to pewne utrudnienia dla nowo zarejestrowanych użytkowników. Ci będą musieli przejść weryfikację KYC poziomu 1. Jeżeli tego nie zrobią, nie będą mogli uzyskać dostępu do usług Bitget. Nie będzie możliwe choćby deponowanie środków, nie wspominając już o handlu kryptowalutami.

Użytkownicy, którzy zarejestrowali się lub dopiero zarejestrują na platformie przed 1 września, muszą przejść weryfikację KYC do 1 października 2023 r. Ci, którzy nie zrobią tego do września, będą mogli dokonywać wpłat, wypłat i handlować cyfrowymi aktywami. Po 1 października konieczna będzie już jednak wspomniana weryfikacja danych i tożsamości.

Z kolei od października użytkownicy, którzy nie przeprowadzili procesu weryfikacji KYC, będą mogli dokonywać wypłat, anulować zlecenia czy zamykać pozycje. Nie będą jednak mogli tworzyć nowych zleceń handlowych.

KuCoin zrobiło to samo, ale wcześniej

Powyższe wpisuje się w pewien trend na rynku. Inna giełda, KuCoin, wprowadziła swoje wymagania KYC w lipcu 2023 r. Od tego czasu sprawdza tożsamość swoich nowych użytkowników. Do konieczne do dostosowania się do globalnych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Użytkownicy, którzy nie przeszli KYC, nie mają dostępu do usług i produktów KuCoin.

Jakie dane zbierają ta ostatnia giełda? Chodzi o imię, nazwisko czy numer identyfikacyjny (np. polski PESEL). Do tego dochodzi konieczność przesłania zdjęcia oraz przeprowadzenie procesu rozpoznawania twarzy.

Do KuCoin i Bitget dochodzi także OKX, które też wymaga od użytkowników przeprowadzenia procesu KYC w celu weryfikacji tożsamości. Zmiany na tej giełdzie, tak samo jak na Bitget, wejdą w życie od września.

gielda-kryptowalut-bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.