Czym jest Friend.tech i dlaczego projekt nagle znalazł się na wszystkich językach? | Wiadomości | CrypS.

Czym jest Friend.tech i dlaczego projekt nagle znalazł się na wszystkich językach?

Patryk Chodyniecki
projekty-kryptowalutowe

Friend.tech to nowa aplikacja społecznościowa oparta na zdecentralizowanej technologii (DeSo). 


Powyższa platforma w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność w świecie kryptowalut. Chociaż uruchomienie miało miejsce 11 sierpnia, to w ciągu kilku dni Friend.tech zgromadził ponad 64 000 użytkowników i zbudował wolumen na poziomie 24 000 ETH. 

Co oferuje Friend.tech?

Aplikacja jest zbudowana na drugiej warstwie sieci Ethereum od Coinbase, czyli Base. Friend.tech pozwala użytkownikom na zakup udziałów w profilach swoich znajomych i influencerów. W zamian za to nabywcy otrzymują dostęp do prywatnych rozmów z danym użytkownikiem. Jednak nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje. Niektórzy eksperci branżowi wyrażają obawy, że aplikacja może szybko stracić na popularności.

Porównanie z BitClout

Wiele osób porównuje Friend.tech do BitClout – aplikacji DeSo z 2021 roku. Wskazuje się przy tym, że obie platformy mogą podążać podobnymi ścieżkami, co może oznaczać krótkotrwały sukces nowego projektu. Co ciekawe – jeden z użytkowników zaznaczył, że nie rozumie dlaczego platforma zarabia na siebie, skoro nie działa poprawnie. Podkreślił jednocześnie, że może to być projekt typu ,,pump and dump”.

Mimo mrocznych prognoz – istnieje spora grupa ekspertów, którzy wierzą w sukces Friend.tech. W szczególności dobrą opinią cieszy się innowacyjne podejście do UX w kryptowalutowych aplikacjach. Przykładowo- David Phelps, współzałożyciel Jokerace i EcoDAO, opisał UX Friend.tech jako ,,najlepszy projekt w świecie krypto”.

Wyniki finansowe Friend.tech

Friend.tech ogłosił niedawno, że uzyskał finansowanie w rundzie seed od firmy venture capital Paradigm. Według danych z DefiLlama, Friend.tech wygenerował 1,42 miliona dolarów opłat w ciągu ostatnich 24 godzin i 4,2 miliona dolarów od momentu publicznego uruchomienia. To pokazuje, że mimo krótkiego działania projektu – potrafi on przynieść ogromne dochody. Kwestia tego, czy uda mu się je utrzymać. 

Podsumowanie

Friend.tech to niewątpliwie jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni w świecie kryptowalut. Pamiętajmy jednak, że oprócz rozpoznawalności aplikacji (niezależnie od tego, czy ma charakter DeSo, czy DeFi) powinna ona również zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom. Mimo tego, przyszłość świeżego projektu jest niepewna, a eksperci są podzieleni co do jego potencjalnych zalet. Z pewnością czas pokaże, czy Friend.tech zostanie z nami na dłużej, czy też stanie się kolejnym krótkotrwałym fenomenem w świecie krypto.

projekty-kryptowalutowereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.