Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.05.2024]

Kursy kryptowalut 20.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 20 maja 2024 r.


Spis treści:


CEO Grayscale odchodzi z firmy po dekadzie

Michael Sonnenshein po dekadzie opuszcza Grayscale! Przekazano już, kto zastąpi go na stanowisku dyrektora generalnego, jednakże sprawa wygląda tak, jakby doszło do wewnętrznego konfliktu w zarządzie giganta rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: CEO Grayscale ustępuje ze stanowiska i odchodzi z firmy w trybie natychmiastowym

Największe wzrosty bitcoina jeszcze przed nami. Potwierdza to te 5 wskaźników

Wraz z wyhamowaniem wzrostów na wykresie cenowym bitcoina pojawiły się momentalnie głosy, że hossa dobiega końca. Nie jest to absolutnie prawda, na co mamy trochę dowodów.

Czytaj więcej: 5 wskaźników, które potwierdzają, że hossa na bitcoina trwa dalej

Twórcy ChatGPT stracili ważny filar swojej firmy

Firmę OpenAI opuścił jeden z dyrektorów, który pełnił w niej kluczową rolę dot. bezpiecznego wdrażania sztucznej inteligencji. Wyjaśnił powody swojego odejścia, na co odpowiedziało mu dwóch kluczowych członków zarządu. Panowie chyba jednak nie uzgodnili tej kwestii wcześniej, gdyż przedstawili dwa różne stanowiska w tej sprawie.

Czytaj więcej: Kolejny konflikt wewnątrz OpenAI. Jeden z dyrektorów zarzuca firmie “brak bezpieczeństwa”

Peter Schiff to naganiacz. Znany trader wyjaśnia jego niechęć do bitcoina

Dwie legendy Wall Street, obydwaj świetnie rozeznani w ekonomii Panowie, których spojrzenie na bitcoina jednak mocno się rożni. Jeden broni kryptowaluty, podczas gdy drugi uważa, że jest ona martwa i ma już swojego następcę. Którego argumentacja jest bardziej racjonalna?

Czytaj więcej: Lepiej teraz kupować bitcoina czy złoto? Peter Brandt vs. Peter Schiff

Firma sympatyzująca z SEC uruchomiła przechowywanie ETH jako papieru wartościowego

W środę dowiemy się, czy amerykańska SEC zatwierdzi lub odrzuci wnioski o spotowy ETF dla etheru. Sprawa jest o tyle problematyczna, że do dziś nie ustalono statusu prawnego tej kryptowaluty. Dla kontrowersyjnej firmy Prometheum nie jest to jednak problem i oficjalnie uruchomiła swoje usługi przechowywania tego aktywa, a w dokumentach wpisała go jako papier wartościowy. Nie wróży to nic dobrego…

Czytaj więcej: Prometheum wpisuje Ethereum do swoich usług, ale jako papier wartościowy

TikTok przeniesie się na blockchain? Tak, taki jest plan

Znana chińska platforma społecznościowa najprawdopodobniej zostanie sprzedana Amerykanom. Jeden z potencjalnych kupców ma plan, by doprowadzić do jej decentralizacji i zwiększenia ochrony danych użytkowników. W tym celu właśnie ma mu pomóc jeden z blockchainów.

Czytaj więcej: TikTok zostanie przeniesiony na blockchain, jeśli kupi go ten inwestor


Newsy z weekendu


Kraken wyjaśnia jak wygląda sytuacja dot. wycofania Tethera z Europy

Bloomberg poinformował w piątek, że szósta największa giełda kryptowalut na świecie planuje wycofać stablecoina od Tethera z Unii Europejskiej. Teraz jeden z dyrektorów Krakena odniósł się do całej sprawy i wyjaśnił, jak wygląda sytuacja.

Czytaj więcej: Kraken komentuje doniesienia dot. wycofania Tethera z Europy

Szalona prognoza dot. złota, która może się sprawdzić

Ta prognoza jest dość mocno dyskusyjna, jednakże warta przyjrzenia się jej. Raz, że pochodzi ze strony szanowanego bankiera inwestycyjnego oraz doradcy ds. ekonomii międzynarodowej, a dodatkowo szansę na jej realizacje są mimo wszystko realne. Co więc musi się stać, by złoty kruszec stał się tak niesamowicie drogi, jak przewiduje Jim Rickards?

Czytaj więcej: Jim Rickards uważa, że złoto zdrożeje do 27 000 USD! Skąd ta szalona prognoza?

Kiedy koniec hossy? Ki Young Ju wskazuje czas zakończenia

Dyrektor generalny platformy analitycznej CryptoQuant wyjaśnia, na którym etapie hossy znajduje się obecnie rynek bitcoina i kiedy najprawdopodobniej ta się skończy. Aktualnie wzrosty ceny największej z kryptowalut nieco wyhamowały, ale wszystko wskazuje na to, że byki znów niebawem dadzą o sobie znać.

Czytaj więcej: Znany analityk, Ki Young Ju, podał termin końca cyklu bitcoina. Bądźcie czujni!

Tokeny na Binance generują w większości straty

Notowanie danego tokena na największej na świecie giełdzie kryptowalut nie jest równoznaczne z tym, jego sukces w dłuższej perspektywie jest już pewniakiem. Tylko 5 z kilkudziesięciu przeanalizowanych coinów, które pojawiły się na w ciągu ostatnich 6 miesięcy na Binance, zdołało utrzymać się na plusie.

Czytaj więcej: 80% nowych kryptowalut na Binance przyniosło straty. W czym tkwi problem?

Srebro jest najdroższe od 11 lat

Cena złota na uncję zaliczyła w zeszłym miesiącu nowy rekord wszechczasów. Teraz po przebicie swojego ATH na wykresie cenowym zmierza srebro, którego cena znajduje się najwyżej od 11 lat. Kilka czynników, będących przyczyną tych wzrostów może sugerować natomiast, że hossa ma króla metali szlachetnych powoli dobiega końca.

Czytaj więcej: Kurs srebra idzie po nowy rekord. Obecnie jest najdroższe od ponad 10 lat!

AI ma już na koncie swój pierwszy opracowany lek na pewną chorobę

Wykorzystanie robotów bazujących na sztucznej inteligencji w nauce, a zwłaszcza laboratoriach, w których pracuje się z multum substancji chemicznych, to dobry pomysł. AI ma już na koncie swój pierwszy opracowany lek na pewną chorobę i wygląda na to, że będzie zdobywać coraz więcej takich punktów w swoim CV.

Czytaj więcej: Roboty AI odkryły nową substancję. Czy wkrótce zastąpią naukowców?

Kursy kryptowalut 20.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.