Kurs srebra idzie po nowy rekord. Obecnie jest najdroższe od ponad 10 lat! | Wiadomości | CrypS.

Kurs srebra idzie po nowy rekord. Obecnie jest najdroższe od ponad 10 lat!

Cena Srebro

Srebro drożeje. Wczoraj kurs zatrzymał się dopiero przy 31,82 USD za uncję. Czy to jednak oznaka, że zbliżamy się do końca hossy na rynku metali?


  • Srebro kosztuje obecnie nieco ponad 30 USD.
  • Dotychczasowy rekord to ok. 50 USD za uncję.
  • Wzrosty srebra mogą sygnalizować, że hossa na złocie powoli dobiega końca.

Srebro rekordowo drogie

Srebro drożeje, tak samo jak złoto. Wczorajszą sesję ten pierwszy metal zakończył z ceną trochę ponad 31 USD. ATH wynosi ok. 50 USD i zarejestrowano je w 2011 r. Do rekordu wszechczasów jeszcze wiele więc brakuje.

Jak na tym tle wypada złoto? Na żółtym metalu mamy już nowe ATH, które wynosi 2448 USD.

Powód wzrostów

Jaki jest przyczyna ostatnich skoków cen metali szlachetnych? Zakupy banku centralnego Chin.

Dlaczego jednak Pekin skupuje złoto? Obawia się zapewne napięć geopolitycznych i rozwinięcia wojny handlowej z USA. Może oczekuje także kolejnych sankcji ze strony Waszyngtonu.

Do tego dochodzą ogólne niepokoje na arenie międzynarodowej. Niedawno obserwowaliśmy wzrosty na rynku metali, gdy wiele zaczynało wskazywać na to, że dojdzie do wybuchu wojny na linii Izrael-Iran.

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że srebro coraz bardziej pnie się do góry na swoim wykresie cenowym, gdy rynek zaczyna uważać złoto za drogie (można porównać tę sytuację z tym, co ma miejsce na rynku bitcoina i altcoinów).

Nie oznacza to, że dojdzie do załamania się kursu już na dniach. Tyle że sugeruje to, że jesteśmy już dość blisko końca cyklu. Może przed nami ostatnie tygodnie hossy na ten metal.

Z drugiej strony wiele będzie zależało od polityki. Jeżeli założymy, że część rynku gra pod “przyspieszenie historii”, jakim może być kolejna wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, do poważnej korekty lub końca hossy może dojść właśnie w momencie amerykańskiej elekcji. Trochę w myśl “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”.

Oczywiście wiele będzie zależało też od działań wspomnianego już banku centralnego Chin i szerszej sytuacji geopolitycznej. Warto jednak mieć na uwadze, że jesteśmy już potencjalnie blisko końca wzrostów. Te mogą zakończyć się za kilka tygodni.

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Cena Srebroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.