Znany analityk, Ki Young Ju, podał termin końca cyklu bitcoina. Bądźcie czujni! | Wiadomości | CrypS.

Znany analityk, Ki Young Ju, podał termin końca cyklu bitcoina. Bądźcie czujni!

Kursy kryptowalut rosną

Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, uważa, że bitcoin znajduje się obecnie w środku hossy. Podał też termin końca cyklu.


  • Ki Young Ju uważa, że jesteśmy w połowie hossy na bitcoinie.
  • Jego zdaniem wzrosty zakończą się w mniej niż rok.

Obecna sytuacja na rynku

Dziś jeden bitcoin kosztuje 67 000 USD. Przez 7 dni zdrożał o ok. 10%, od wczoraj cena niemal nie drgnęła. Ether kosztuje z kolei 3110 USD, co oznacza skok ceny o 6,5% przez tydzień i 0,4% w skali doby.

Co może napędzić dalsze wzrosty? Czynniki są trzy. Po pierwsze, ETF-y spot BTC w USA i Hongkongu mogą zacząć rejestrować większe wpływy kapitału, co będzie oznaczało wchodzenie na rynek większej liczby inwestorów, którzy dotąd trzymali się z dala od kryptowalut oraz instytucji.

Amerykańska Rezerwa Federalna może zacząć też obniżać stopy procentowe jeszcze w tym roku. Właściwie jest to niemal pewne, pytanie dotyczy tylko skali cięć. Obniżenie stóp oznacza to, że na rynek ryzykownych aktywów zacznie wpływać więcej pieniędzy, co podniesie ich wyceny.

No i oczywiście halving, który niemal zwyczajowo napędza hossę. Kolejny podział nagrody dla górników bitcoina jest już za nami. Jak na razie nie napędził wzrostów, ale analiza poprzednich cykli pokazuje, że halving wpływa pozytywnie na kurs dopiero po paru miesiącach od jego zajścia.

Ki Young Ju mówi, kiedy to wszystko się skończy

Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, uważa, że BTC znajduje się obecnie w środku hossy.

Pokazał w swoim poście na X wykres, z którego wynika, że rzeczywista kapitalizacja rynkowa bitcoina „rośnie szybciej niż zrealizowana kapitalizacja [wycenia każde UTXO według ceny, po której ostatnio BTC zostało przeniesione]”.

Taka tendencja trwa zazwyczaj dwa lata i oznaczałaby, że trwająca hossa byków zakończy się w ciągu około najbliższych 11 miesięcy, czyli w kwietniu 2025 roku.

Jego słowa wpisują się w to, co mówią inni eksperci, którzy również twierdzą, że ta hossa będzie inna i zakończy się jednak szybciej niż poprzednie. Oznaczałoby to, że nie będzie trwała do końca przyszłego roku.

Kursy kryptowalut rosnąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.