TikTok zostanie przeniesiony na blockchain, jeśli kupi go ten inwestor | Wiadomości | CrypS.

TikTok zostanie przeniesiony na blockchain, jeśli kupi go ten inwestor

TikTok

Popularna aplikacja społecznościowa TikTok znajduje się obecnie pod presją rządu Stanów Zjednoczonych. Pewien miliarder chce ją jednak kupić i uczynić z niej zdecentralizowaną platformę skupioną na ochronie danych o użytkownikach.


  • Amerykański miliarder Frank McCourt przewodzi konsorcjum, które chce przejąć TikToka,
  • W ramach tej potencjalnej inicjatywy doszłoby do migracji TikToka do protokołu open source (charakteryzującego się publicznie dostępnym kodem źródłowym).

TikTok może zostać przeniesiony na blockchain

W informacji prasowej opublikowanej w dniu 15 maja br. poinformowano o tym, że założyciel Project Liberty – Frank McCourt – organizuje przetarg na przejęcie TikToka.

Według udostępnionego komunikatu, oprócz konsorcjum w celu zakupu tej aplikacji, planowana jest również jej przebudowa, aby zapewnić ludziom większą kontrolę nad ich cyfrową tożsamością oraz danymi.

Wizja przedstawiona przez Project Liberty, dotycząca bardziej odpowiedzialnego i otwartego Internetu, została podobno poparta przez znanych technologów i naukowców, tj.: Jonathan Haidt, David Clark czy Sir Tim Berners-Lee.

Zgodnie z wyjaśnieniami ekspertów, obecny krajobraz mediów społecznościowych jest nieuregulowany. Pozwala on m.in. kierować reklamy do dzieci oraz nastolatków, promując niebezpieczne oraz uzależniające treści, aby tym samym spędzały one więcej czasu w Internecie, a firmy z branży Big Tech na tym zarabiały.

Jeśli chodzi o związek naszego społeczeństwa z technologią, jesteśmy w punkcie zwrotnym, a Frank McCourt i Project Liberty rozumieją pilność tej kwestii. Ich wizja TikToka, przeprojektowanego pod kątem zdrowszej dynamiki, to rodzaj innowacyjnego rozwiązania potrzebnego, aby iść do przodu w erze cyfrowej. Media społecznościowe nie znikną, ale ewoluują, a McCourt chce, aby ewoluowały w sposób znacznie mniej szkodliwy dla dzieci i nastolatków niż obecnie.

– wyjaśnił Jonathan Haidt, znany psycholog społeczny i autor bestsellera New York Timesa „Niespokojne pokolenie”.

Możliwe połączenie z Polkadot

Plan przedstawiony przez Franka McCourta dotyczący odbudowy TikToka za pomocą DSNP uwzględnia wykorzystanie platformy społecznościowej parachain Polkadot Frequency.

Ta z kolei została stworzona po to, aby zapewnić jednostkom ochronę prywatności – protokół ten umożliwia posiadanie tożsamości cyfrowej i kontrolę nad obecnością w Internecie.

Tymczasem wielu entuzjastów Polkadot z zadowoleniem przyjęło tę nową wiadomość. Popularyzuje ona bowiem przyjęcie technologii blockchain.

Aktualnie wspomniany kryptowalutowy projekt plasuje się na 14 pozycji pod względem kapitalizacji rynkowej. W jego przypadku przekracza ona 10,2 mld dol.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość przynależnej do niego wirtualnej waluty DOT wzrosła o ponad 7,5%. W chwili pisania tego tekstu handluje ona w okolicy 7,15 dol.

Polkadot
Kurs Polkadot na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
TikTokreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.