80% nowych kryptowalut na Binance przyniosło straty. W czym tkwi problem? | Wiadomości | CrypS.

80% nowych kryptowalut na Binance przyniosło straty. W czym tkwi problem?

Tokeny Binance

Mogłoby się wydawać, że skoro jakaś kryptowaluta ląduje już na największej giełdzie do handlu nimi, to musi być to świetny projekt, który na pewno da nam wszystkim sowicie zarobić. No właśnie nie, a pokładanie przesadnej wiary w to, że listing na Binance oznacza sukces danego projektu, jest dość naiwne.


  • Ponad 80% tokenów, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy pojawiły się na Binance, posiada obecnie niższy kurs niż w okresie notowania na tej platformie,
  • Tylko 5 z 31 przeanalizowanych kryptowalut zdołało utrzymać wzrostowe wyniki w dłuższej perspektywie,

Listing na Binance nie oznacza bycia windą

Fakt, pojawienie się w mediach społecznościowych informacji o tym, że jakiś młody i skupiający wokół siebie coraz więcej uwagi projekt, pojawi się na największej na świecie giełdzie kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu, może momentalnie doprowadzić do podbicia jego wyceny na rynku.

W większości przypadków może to być po prostu czysto spekulacyjna postawa wśród traderów i pompowanie kursu poprzez szum medialny. Nie oznacza to jednak, że dostępność danego tokena do handlu nim na Binance oznacza, że jest to gwarantem jego rentowności inwestycyjnej w dłuższej perspektywie.

Więcej światła na tę sprawę rzucił wczoraj pewien pseudonimowy badacz – Flow – który podzielił się na X efektami swojej analizy.

Jak przekazał w opublikowanym wpisie, aż ponad 80% cyfrowych aktywów, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy pojawiły się na topowej giełdzie kryptowalut, od tego momentu straciło na swojej wartości. 

Flow wziął pod lupę 31 tokenów i jedynie 5 z nich w ciągu minionej połowy roku zdołało utrzymać swój wzrost na wykresach cenowych. Są to Memecoin (MEME), Ordi (ORDI), Jupiter (JUP), Jito (JTO) oraz Dogwifhat (WIF).

Co paradoksalne, większość z nich to przecież memecoiny, które nie przedstawiają żadnej praktycznej funkcjonalności.

Dlaczego jednak tak się dzieje, że większość nowych kryptowalut spada po jakimś czasie i nie jest w stanie odrobić strat? Wspomniany badacz przedstawił następującą teorię:

Przeważnie tokeny wprowadzane na Binance nie są już instrumentami inwestycyjnymi, a cały ich potencjał wzrostowy został już odebrany. Zamiast tego zapewniają płynność wyjściową dla insiderów, którzy czerpią korzyści z braku dostępu detalicznego do wysokiej jakości możliwości wczesnego inwestowania.

Które nowe tokeny na Binance zaliczyły największy wzrost?

Najbardziej generującym zysk tokenem, który w ciągu ostatnich 6 miesięcy pojawił się na Binance, okazał się Ordi.

Memecoin wybijany w sieci Bitcoina za pośrednictwem protokołu Ordinals od momentu swojego listingu na Binance zdołał utrzymać wzrost o ponad 260%.

Ordinals
Wykres cenowy ORDI na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Na drugim miejscu znalazł się wybijany na blockchainie Solany memecoin Dogewifcoin (WIF), który utrzymuje się na poziomie o 117% wyższym niż w czasie listingu.

Tokeny Binance



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.