CEO Grayscale ustępuje ze stanowiska i odchodzi z firmy w trybie natychmiastowym | Wiadomości | CrypS.

CEO Grayscale ustępuje ze stanowiska i odchodzi z firmy w trybie natychmiastowym

Michael Sonnenshein

Zmiany w wewnętrznych strukturach giganta z rynku kryptowalut. Po trzech latach pełnienia roli dyrektora generalnego Grayscale, Michael Sonnenshein ustępuje z tej funkcji i odchodzi z firmy, do której dołączył dekadę temu. 


  • O odejściu Sonnensheina poinformował jako pierwszy Barry Silbert, czyli CEO Digital Currency Group, spółki-matki Grayscale,
  • Od 15 sierpnia funkcję nowego szefa funduszu zarządzającego kryptowalutami przejmie były dyrektor Goldman Sachs, Peter Mintzberg.

Michael Sonnenshein odchodzi z Grayscale

Czyżby doszło do wewnętrznego konfliktu w zarządzie jednego z najbardziej kluczowych graczy na rynku kryptowalut?

Dziś Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group (DCG), czyli podmiotu będącego spółką-matką dla Grayscale, przekazał informację o zakończeniu roli Michaela Sonnensheina jako prezesa tego drugiego.

Wiemy również, kto go zastąpi. Jego następcą ma być Peter Mintzberg, który wcześniej pracował jako szef ds. globalnej strategii w Goldman Sachs w dziale zarządzania aktywami i majątkiem.

Rządy pod jego wodzą rozpoczną się oficjalnie z dniem 15 sierpnia. Do tego czasu obowiązki dyrektora generalnego Grayscale będzie pełnił Edward McGee, który na co dzień jest dyrektorem finansowym w tej firmie.

Grayscale powstał w 2013 roku i w ciągu ostatniej dekady firma stała się liderem rynku zarządzania cyfrowymi aktywami w branży kryptowalut. Pod swoją opieką posiada obecnie środki o wartości ponad 50 miliardów dolarów.

Sonnenshein dołączył do firmy rok po jej powstaniu, a w 2021 roku został jej dyrektorem generalnym.

Jak napisał Silbert, w ciągu 10 lat swojej pracy Sonnenshein odegrał kluczową rolę w uruchomieniu pierwszych w Stanach Zjednoczonych funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku spot bitcoina.

I to jest fakt, bowiem Graycale już od wielu lat starało się przekonać amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do tego, by ta zgodziła się na uruchomienie spotowych ETF-ów na BTC.

Już za czasów jego kadencji jako CEO firmy, ta w 2022 roku pozwała regulatora do sądu, gdyż ten nie chciał dokonać konwersji ich funduszu Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) na wspomniany wyżej instrument finansowy.

W sierpniu 2023 roku firma odniosła zwycięstwo, co było jednym z głównych katalizatorem, który doprowadził do uruchomienia ETF-ów w styczniu br.

Praca z tak inteligentnymi i pełnymi pasji ludźmi, dzięki której w ciągu ostatniej dekady firma Grayscale stała się tytanem branży, była zaszczytem i zaszczytem. Klasa kryptowalutowych aktywów znajduje się w ważnym punkcie zwrotnym i jest to właściwy moment na płynne przejście. Życzę całemu zespołowi Grayscale sukcesów w kolejnym rozdziale

– przekazał Sonnenshein w swoim oświadczeniu.

Jeszcze kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że firma Grayscale postanowiła wycofać swój wniosek złożony u komisarzy SEC o utworzenie funduszu futures na ether.

Sonnenshein tłumaczył wtedy, że ta decyzja jest podyktowana tym, że firma całe swoje moce przerobowe chce przeznaczyć na uruchomienie funduszu spot dla tej kryptowaluty.

Stąd dziwne jest to, że człowiek tak zasłużony dla tego przedsiębiorstwa nagle odchodzi z niego w trybie natychmiastowym. Silbert przekazał, że Sonnenshein ponoć ma w planach zajęcie się ”innymi interesami” po odejściu z Grayscale. Wygląda to jednak na wewnętrzny konflikt między obiema stronami.

Michael Sonnensheinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.