Kraken komentuje doniesienia dot. wycofania Tethera z Europy | Wiadomości | CrypS.

Kraken komentuje doniesienia dot. wycofania Tethera z Europy

Kraken Tether Europa

Druga największa amerykańska giełda kryptowalut ponoć rozważa wycofanie czołowego stablecoina ze swojej oferty dla klientów z Unii Europejskiej. Chodzi o wchodzące niebawem w życie regulacje z tytułu ustawy MiCa. 


  • Bloomberg przekazał, że niebawem z platformy Krakena może zniknąć token USDT,
  • Miałoby to być pokłosie wchodzącej w życie polityki Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA), który zmienia przepisy dot. handlu stablecoinami,
  • Do całej sprawy odniósł się jeden z dyrektorów Krakena, który jednak zdementował poniesienia ze strony Bloomberga.

Czy Kraken wycofa USDT?

W piątek, 17 maja, pojawił się najnowszy raport od Bloomberga, w którym powoływano się na zaznajomione ze sprawą osoby z bliskiego otoczenia amerykańskiej giełdy kryptowalut Kraken.

Przekazano, że ta podążając w podobnym kierunku co konkurencyjna platforma OKX, rozważa wycofanie opcji handlu stablecoinem USDT od firmy Tether dla klientów z Unii Europejskiej.

Decyzja ta miałaby być podyktowana wejściem już niebawem w życie nowych przepisów z ramienia ustawy Market in Crypto Assets (MiCa).

Między innymi wynika z niej, że emitenci stabilnych kursowo kryptowalut będą musieli przestrzegać narzucanych im norm dot. nowych “zasad przewodnich”, które ustala Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA).

Z tym, że te dyrektywy nie są jeszcze finalnie ukształtowane i proces formowania ram prawnych dla podmiotów działających na terenie UE nadal trwa.

Wspomniane OKX w marcu tego roku wstrzymało handel największym ze stablecoinów dla klientów ze Starego Kontynentu. Jak wygląda więc w przypadku Krakena?

Więcej światła na sprawę rzucił wczoraj Mark Greenberg, który pełni w tej firmie rolę dyrektora działu wzrostu i zarządzania aktywami Krakena na skalę globalną. Jak przekazał w opublikowanym wpisie na X, doniesienia ze strony Bloomberga nie pokrywają się w całości ze stanem faktycznym.

Napisał, że giełda kryptowalut nie zamierza absolutnie wstrzymywać wsparcie dla USDT. Wszystkie oferowane dotychczas opcje mają zostać zachowane dla klientów z UE, więc nie ma czym się martwić.

Oczywiście będziemy przestrzegać wszystkich wymogów prawnych, nawet tych, z którymi się nie zgadzamy. Jednak zasady nie są jeszcze sfinalizowane i nadal robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal oferować wszystkie odpowiednie stablecoiny naszym europejskim klientom

– napisał Greenberg.

Kraken Tether Europareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.