Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 15.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 15 września

Spis treści:


Ethereum przeszło na PoS

15 września o godzinie 8:43 czasu polskiego zakończono The Merge – długo oczekiwane przejście Ethereum na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

Transakcje w sieci ETH przestały być zatwierdzane mocą obliczeniową generowaną przez koparki. Według wyliczeń Fundacji Ethereum, w następstwie The Merge zużycie energii przez sieć kryptowaluty zmniejszy się o 99,95%, a emisja nowych tokenów o 90%.

Czytaj więcej: The Merge zakończone sukcesem! Ethereum przeszło na PoS


Pierwsze NFT po The Merge wybite za 36 ETH (60 000 USD)

Sieć Ethereum przeszła przez swoją największą aktualizację w historii. Wraz z The Merge blockchain przeszedł z algorytmu konsensusu Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Użytkownicy zaczęli w sprytny sposób upamiętniać to wydarzenie by stać się częścią historii.

W tym konkretnym przypadku użytkownik wydał 36 ETH (około 60 tys. dolarów w momencie pisania tego artykułu), aby wybić pierwszy w historii niewymienny token w sieci Ethereum opartej na PoS. Ważne, aby pamiętać, że Merge w założeniu nie miało zmniejszyć opłat za gaz w sieci Ethereum. Jest to jedno z najpopularniejszych błędnych przekonań na temat tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Pierwsze NFT po The Merge wybite za 36 ETH (60 000 USD)


Hash rate Ethereum Classic wzrósł o ponad 200% po The Merge

Po migracji Ethereum do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake, hash rate „oryginalnego eteru” – Ethereum Classic wzrósł do 210 TH/s. Dzienny przyrost wyniósł więc ponad 200%.

Hash rate innych monet PoW również wykazał zauważalny dzienny wzrost. W przypadku Ergo moc obliczeniowa wzrosła z 32 TH/s do 80 TH/s – o 150%. Z kolei wydajność Ravencoina powiększyła się o około 75%, a Beam o około 225%.

Czytaj więcej: Hash rate Ethereum Classic wzrósł o ponad 200% po The Merge


Coinbase powie użytkownikom, którzy politycy popierają kryptowaluty

Największa amerykańska giełda kryptowalut rozpoczęła inicjatywę na styku polityki i branży cyfrowych aktywów. Jej nowa funkcja oceni polityków, przedstawicieli władz oraz kandydatów na państwowe stanowiska w odniesieniu do ich poglądów na kryptowaluty. Coinbase wykorzysta system Crypto Action Network, który przeanalizował pod tym kątem wszystkich członków Kongresu USA. W dalszej kolejności funkcja ma być rozszerzana na polityków z innych państw, wskazując osoby przychylne kryptowalutom.

Czytaj więcej: Coinbase wskaże na kogo głosować


Craig Wright twierdzi, że „rozdeptał dysk twardy” z kluczem do portfela Satoshiego

Australijski biznesmen utrzymujący, że jest anonimowym twórcą bitcoina – Satoshim Nakamoto bierze udział w rozprawie sądowej w Norwegii. Sprawa dotyczy użytkownika Twittera o pseudonimie Hodlonaut, który w serii wpisów nazywał go kłamcą i oszustem. Wright przekonuje, że jest Satoshim jednak nie ma na to żadnych dowodów. Przed norweskim sądem zeznał, że rozdeptał swój dysk twardy zawierający klucze do portfeli BTC, należących do twórcy kryptowaluty.

Czytaj więcej: Craig Wright twierdzi, że „rozdeptał dysk twardy” z kluczem do portfela Satoshiego


SEC zaproponuje elastyczny format rejestracji kryptowalut

SEC zaleca elastyczne podejście do rejestracji cyfrowych aktywów jako papierów wartościowych. Podobne stwierdzenie zawarto w stenogramie nadchodzącego wystąpienia szefa SEC Gary’ego Genslera w Senacie USA. Możemy w nim przeczytać:

Zwróciłem się do pracowników […], aby znaleźli sposób na dopuszczenie do obrotu obok siebie zarówno aktywów w statusie papierów wartościowych, jak i towarów giełdowych. Biorąc pod uwagę ich charakter, uznaję, że elastyczność w stosowaniu istniejących wymogów dotyczących ujawniania informacji jest właściwa.


Ethereum nie wyprzedzi Bitcoina po Merge – uważa współzałożyciel Nexo

Według Antoniego Trencheva – współzałożyciela krypto platformy pożyczkowej Nexo – Merge jest “najbardziej znaczącą rzeczą”, która wydarzyła się w historii protokołu. Nie wierzy on jednak, że dzięki niemu Ether prześcignie Bitcoina jako najbardziej dominujące cyfrowe aktywo. Dyrektor wykonawczy spodziewa się również, że cena ETH gwałtownie wzrośnie, gdy ludzie zdadzą sobie sprawę z korzyści płynących z przejścia na Proof-of-Stake (PoS). –> źródło: CryptoPotato


Holenderska policja aresztowała 39-letniego mężczyznę podejrzanego o pranie BTC

Dochodzenie ujawniło, że podejrzany prał BTC o wartości dziesiątek milionów euro przy użyciu anonimowej kryptowaluty Monero (XMR) i zdecentralizowanej giełdy Bisq. – podano w komunikacie holenderskiej policji. Środki miały pochodzić od ofiar phishingu, które skorzystały z fałszywej wersji portfela Electrum.

Czytaj więcej: Holenderska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o pranie kryptowalut


Chiny ponownie wśród 10 krajów o największym wykorzystaniu BTC

Chainalysis opublikowało nowy raportna temat wykorzystania kryptowalut na świecie. Krajami, które znalazły się w ścisłej czołówce są Wietnam, Filipiny i Ukraina. Co interesujące do pierwszej dziesiątki, pomimo obowiązującego zakazu kryptowalut, wróciły Chiny.

Czytaj więcej: Pomimo zakazu Chiny wracają do top 10 państw o największym wykorzystaniu BTC


Citadel, Charles Schwab i Fidelity uruchomili giełdę kryptowalut

Grupa wiodących firm venture capital i domów maklerskich ogłosiła utworzenie platformy kryptowalutowej – EDX Markets (EDXM). Inauguracja otrzymała wsparcie od gigantów finansów, w tym Citadel Securities, Fidelity Digital Assets, Charles Schwab, Sequoia Capital, Paradigm i Virtu Financial. –> źródło: CryptoPotato


Bybit uruchamia handel forkiem Ethereum

Giełda kryptowalut Bybit rozpoczęła handel forkiem PoW Ethereum (ETHW) w parze z USDT. Obsługa wpłat/wypłat zostanie jednak dodana dopiero w przyszłości.


Scammerzy wykorzystują wizerunek Vitalika Buterina na Twitterze

Twitter został zalany fałszywymi profilami współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Reklamowały one fałszywe giveawaye kryptowaluty w okresie poprzedzającym przejście sieci na algorytm konsensusu Proof-of-Stake. –> źródło: Forklog

sytuacja na rynku kryptowalut 15.09.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.