Hash rate Ethereum Classic wzrósł o ponad 200% po The Merge | Wiadomości | CrypS.

Hash rate Ethereum Classic wzrósł o ponad 200% po The Merge

Redakcja
eth classic etc

Po migracji Ethereum do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake, hash rate “oryginalnego eteru” – Ethereum Classic wzrósł do 210 TH/s. Dzienny przyrost wyniósł więc ponad 200%.


Na przestrzeni ostatnich 24 godzin ETC zyskał prawie 5% wartości, jak podaje CoinGecko. Moneta zanotowała najlepszy wynik z pierwszej dwudziestki pod względem kapitalizacji zaraz po LEO.

W sierpniu Ethermine, największa pula Ethereum, ostrzegła klientów, że nie będzie wspierać żadnych potencjalnych forków drugiej najbardziej skapitalizowanej kryptowaluty na algorytmie Proof-of-Work (PoW). Platforma zasugerowała, że górnicy powinni przestawić się na wydobywanie Ethereum Classic, a także Ravencoin (RVN), Ergo (ERGO) lub Beam (BEAM).

Hash rate powyższych monet również wykazał zauważalny dzienny wzrost. Ergo wzrosło z 32 TH/s do 80 TH/s – o 150%. Wydajność obliczeniowa Ravencoina powiększyła się o około 75%, a Beam o około 225%.

ETC czy fork ETHW?

Twórcy forka PoW Ethereum (ETHW) zapowiedzieli uruchomienie mainnetu w ciągu 24 godzin od The Merge. Projekt został zapoczątkowany przez grupę górników pod przewodnictwem Chandlera Guo.

W sierpniu szef organizacji zajmującej się rozwojem ekosystemu Ethereum Classic – ETC Cooperative, Bob Summerville, zakwestionował wykonalność forka w liście otwartym do Guo. Zaproponował górnikom podłączenie się do sieci ETC. W odpowiedzi zwolennicy projektu stwierdzili, że blockchain nie byłby w stanie pomieścić całej pojemności Ethereum.

Jak podaje 2Miners, przed Merge druga w kolejności kryptowaluta miała hash rate na poziomie 740 TH/s. W chwili pisania tego tekstu, łączna szybkość sieciowa wszystkich czterech monet w ofercie Ethermine wynosi około 225 TH/s.

Dla przypomnienia, analitycy JPMorgan spekulowali, że ETC będzie głównym beneficjentem napływu górników po połączeniu z Ethereum. Założyciel Cardano Charles Hoskinson skrytykował kryptowalutę, nazywając ją “martwym projektem”.

eth classic etcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.