Chiny ponownie wśród 10 krajów o największym wykorzystaniu BTC - mimo zakazu | Wiadomości | CrypS.

Chiny ponownie wśród 10 krajów o największym wykorzystaniu BTC – mimo zakazu

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sun

Nowy raport Chainalysis pokazuje, że zeszłoroczny zakaz nie przeszkodził Chińczykom w używaniu bitcoinów. Kraj powraca do pierwszej dziesiątki w światowym rankingu adopcji.


Firma analityczna Chainalysis opublikowała swój raport, szczegółowo opisujący globalne wykorzystanie bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut. Wygląda na to, że Chiny powracają do grupy krajów o najwyższym poziomie adopcji kryptowalut na świecie. Jest to szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę represje rządu chińskiego dotyczące działalności kryptowalut, w tym między innymi zakaz handlu kryptowalutami, który został ogłoszony we wrześniu 2021 roku. A zatem ​​zakaz był albo nieskuteczny, albo luźno egzekwowany. 

Jak podaje wrześniowy raport Chainalysis:

Chiny są szczególnie silne pod względem korzystania z usług scentralizowanych, zajmując drugie miejsce pod względem wolumenu transakcji skorygowanego o siłę nabywczą.

Globalny indeks adopcji kryptowalut
Globalny indeks adopcji kryptowalut. Źródło: Chainalysis

Wietnam na pierwszym miejscu

Wietnam natomiast zachował swoje pierwsze miejsce. W raporcie dostrzeżono zamiłowanie tego państwa do kryptowalut i jego niezwykle wysoką siłę nabywczą:

Wietnam wykazuje niezwykle wysoką siłę nabywczą i adopcję dostosowaną do populacji w scentralizowanych narzędziach kryptowalutowych, DeFi i P2P. Inne źródła również zwróciły uwagę na zamiłowanie Wietnamu do kryptowalut. Ankieta przeprowadzona w 2020 r. wykazała, że ​​21% wietnamskich konsumentów zgłosiło używanie lub posiadanie kryptowaluty, ustępując jedynie Nigerii (32%), a wskaźnik adopcji prawdopodobnie wzrósł od tego czasu.

Stany Zjednoczone awansowały

Stany Zjednoczone awansowały na miejsce piąte (w 2021 zajmowały miejsce ósme):

USA plasuje się w pierwszej trójce każdego subindeksu, z wyjątkiem wykorzystania wymiany P2P dostosowanej do liczby ludności i siły nabywczej, gdzie plasują się znacznie niżej – na 111. miejscu.

USA jest zdecydowanie najwyżej notowanym krajem o rozwiniętym rynku w indeksie Chainalysis i jednym z zaledwie dwóch państw, które znalazły się w pierwszej dwudziestce.

Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sunreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.