Pierwsze NFT po The Merge wybite za 36 ETH (60 000 USD) | Wiadomości | CrypS.

Pierwsze NFT po The Merge wybite za 36 ETH (60 000 USD)

Redakcja
pierwsze nft po the merge (1) (1)

Sieć Ethereum przeszła przez swoją największą aktualizację w historii. Wraz z The Merge blockchain przeszedł z algorytmu konsensusu Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Użytkownicy zaczęli w sprytny sposób upamiętniać to wydarzenie i stać się częścią historii.


W tym konkretnym przypadku użytkownik wydał 36 ETH (około 60 tys. dolarów w momencie pisania tego artykułu), aby wybić pierwszy w historii niewymienny token w sieci Ethereum opartej na PoS. Oto jak wygląda NFT, o którym mowa:

pierwsze nft po the merge

Token został zmintowany na wysokości bloku 15537394. Sam obrazek przedstawia twarz pandy i nosi nazwę „The Transition”.

Jest pewna ironia w tym, że ktoś zapłacił tak dużo, aby wybić NFT. Ale ważne jest również, aby pamiętać, że Merge w założeniu nie miało zmniejszyć opłat za gaz w sieci Ethereum. Jest to jedno z najpopularniejszych błędnych przekonań na temat tego wydarzenia.

Merge zmienił ogólny algorytm konsensusu i nie rozszerza pojemności sieci – dlatego nie zmniejszy znacząco opłat za gaz. Istnieje jednak wiele rozwiązań skalujących, które mają zostać wdrożone na późniejszym etapie, aby rozwiązać to konkretne wyzwanie. Jednym z nich jest tzw. sharding.

pierwsze nft po the merge (1) (1)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.