Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.02.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 13.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 lutego 2023 roku


Spis treści:


Nowojorski regulator nakazał wstrzymać emisję BUSD

Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) nakazał wstrzymanie tworzenia nowych tokenów BUSD, za których emisją stoi Paxos Trust Co. Według wczorajszych doniesień The Wall Street Journal SEC uznał je za niezarejestrowane papiery wartościowe i szykuje się do podjęcia działań egzekucyjnych.

Czytaj więcej: Nowojorski regulator nakazał wstrzymać emisję BUSD


Coinbase przygotowuje się do walki z SEC

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong twierdzi, że z radością pójdzie do sądu w sprawie stanowiska SEC dot. stakingu – jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Czytaj więcej: Coinbase przygotowuje się do walki z SEC


Robert Kiyosaki prognozuje krach w Walentynki

Znany autor i biznesmen Robert Kiyosaki, przedstawił kolejną negatywną prognozę. Spodziewa się on, że już jutro, czyli w Walentynki, rynki finansowe, w tym rynek kryptowalut, znacznie się załamią. 14 lutego po raz kolejny zostaną ogłoszone nowe dane dotyczące inflacji i według autora “Rich Dad, Poor Dar” jest to wystarczający powód, aby spodziewać się, że ten dzień będzie bolesny.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki prognozuje krach w Walentynki


Słynne muzeum w Paryżu wystawi CryptoPunk NFT

Niewymienne tokeny (NFT) to aktywa, które zyskały ogromną popularność w ostatniej hossie. Od tego czasu zainteresowanie nimi znacznie zmalało. Niemniej jednak jedno z wiodących europejskich muzeów sztuki nadal widzi potencjał w tych dziełach sztuki. Centre Pompidou ogłosiło plany zorganizowania wystawy NFT, na której pojawią się takie kolekcje jak m.in. CryptoPunk i Autoglyph.

Czytaj więcej: Słynne muzeum w Paryżu wystawi CryptoPunk NFT


MFW: Ryzyko legalizacji bitcoina w Salwadorze mniejsze niż sądzono

MFW uważa, że ryzyko legalizacji bitcoina przez Salwador “nie zmaterializowało się”. Dlaczego? Ponieważ kryptowaluta nie zyskała aż takiej adopcji jak początkowo sądzono. Fundusz sugeruje jednak, aby władze kraju cały czas miały się na baczności. Co więcej, eksperci stwierdzili, że nie mogą oszacować inwestycji Salwadoru w aktywa ze względu na “nieprzejrzyste” działania rządu

Czytaj więcej: MFW: Ryzyko legalizacji bitcoina w Salwadorze mniejsze niż sądzono


Mormoński kościół pod lupą SEC

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozpoczęła dochodzenie w sprawie portfela inwestycyjnego kościoła mormońskiego. Według doniesień może on być warty nawet dziesiątki milionów dolarów. Śledztwo może podobno wkrótce doprowadzić do zawarcia ugody. Niewiele wiadomo jednak o samym o procesie dochodzenia, ale pojawiają się doniesienia, że jest on na dość zaawansowanym etapie i prawdopodobnie strony osiągną polubowne porozumienie.

Czytaj więcej: Mormoński kościół pod lupą SEC


Najstarszy brazylijski bank umożliwi płatności podatków w kryptowalutach

Banco do Brasil oferuje nową i wygodną opcję dla podatników. Mogą rozliczyć swoje należności za pomocą kryptowalut. Program jest możliwy dzięki partnerstwu z Bitfy – start-upem, który został sfinansowany przez ramię VC banku.

Czytaj więcej: Najstarszy brazylijski bank umożliwi płatności podatków w kryptowalutach


Uniwersytet w Dubaju przyjmuje płatności krypto

Kanadyjski Uniwersytet w Dubaju (CUD) nawiązał współpracę z Binance, aby umożliwić studentom opłacanie czesnego w walutach cyfrowych. Tym samym giełda zanurkowała głębiej w lokalnym ekosystemie. We wrześniu ubiegłego roku otrzymała licencję na kryptowaluty od regulatorów w Dubaju.


Dwie trzecie Millenialsów postrzega Bitcoin jako bezpieczną przystań

Badanie przeprowadzone przez BanklessTimes wykazało, że 67% respondentów w wieku 27-42 lat uważa bitcoin za bezpieczną przystań. Poprzednie sondaże wykazały, że millenialsi należą do najbardziej aktywnych grup demograficznych w przestrzeni kryptowalutowej i mają bardziej przyjazne spojrzenie na sektor niż starsze pokolenia. —> źródło: CryptoPotato


MetaMask ostrzega przed próbami phishingu

Firma hostingowa Namecheap poinformowała wczoraj o wykryciu niewłaściwego wykorzystania jednej ze swoich usług. Oszuści zaczęli wysyłać nieautoryzowane maile, w których podszywają się pod MetaMask i usiłują nakłonić użytkowników portfela do podania swojej frazy seed.


SEC odpowiadał za 46% zeszłorocznych pozwów przeciwko firmom z branży krypto

Według obliczeń HedgewithCrypto organy regulacyjne skierowały w zeszłym roku 41 pozwów w kwestiach związanych z kryptowalutami. Za 19 z nich, czyli 46%, odpowiadała Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. –> źródło: FxStreet

Pozwy związane z kryptowalutami w 2022 roku - HedgewithCrypto
Pozwy związane z kryptowalutami w 2022 roku – HedgewithCrypto
kurs kryptowalut 13.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.