Mormoński kościół pod lupą SEC | Wiadomości | CrypS.

Mormoński kościół pod lupą SEC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła śledztwo w sprawie portfela inwestycyjnego kościoła mormońskiego. Instytucja próbowała ukryć swoje aktywa o wartości 100 miliardów dolarów, ale w 2019 roku jeden z jej pracowników ujawnił wszystkie informacje.


David Nielsen – były pracownik Ensign Peak Advisors, który jest własnością Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints), zeznał, że fundusz posiadał niezarejestrowane zagraniczne konta, składał fałszywe oświadczenia do IRS i dokonywał oszustw.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zastanawia się, “czy kościół przestrzegał wymogów ujawniania informacji dla dużych menedżerów?”. Zaznaczono, że śledztwo może wkrótce doprowadzić do zawarcia ugody. Niewiele wiadomo o procesie dochodzenia, ale pojawiają się doniesienia, że jest on na dość zaawansowanym etapie i prawdopodobnie strony osiągną polubowne porozumienie.

Chodzi o miliardy dolarów

Organizacja była w stanie zgromadzić portfel warty dziesiątki miliardów dolarów i niewiele o niej było wiadomo. Ale teraz wpadła pod lupę SEC, która bada sprawę i już niedługo wyda swoje ustalenia.

W przeszłości SEC reagowała na naruszenia zasad sprawozdawczości nakładając kary pieniężne. W tym przypadku nie wiadomo jednak, jak wysoka kara może zostać nałożona na kościół. Nierzadko zdarza się, że SEC kończy dochodzenia bez podejmowania żadnych działań.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.