Najstarszy brazylijski bank umożliwi płatności podatków w kryptowalutach

Najstarszy brazylijski bank umożliwi płatności podatków w kryptowalutach

Anna Sutowicz
tether dostępny w 24 000 bankomatów w brazyli

Duży brazylijski bank Banco do Brasil (BB) oferuje nową i wygodną opcję dla podatników. Mogą rozliczyć swoje należności za pomocą kryptowalut. To wynik partnerstwa z Bitfy.


Banco do Brasil, najstarszy bank kraju Ameryki Południowej oświadczył, że brazylijscy podatnicy mogą uregulować swój rachunek za pomocą kryptowalut w ramach wspólnej inicjatywy z Bitfy. Dostęp do rachunku podatkowego uzyskają poprzez zeskanowanie kodu kreskowego.

Płacenie podatków w kryptowalutach

Dzięki partnerstwu z Bitfy, czyli ze startupem, który został sfinansowany przez ramię VC banku, klienci mogą korzystać z aplikacji do natychmiastowej konwersji kryptowalut na swoim koncie na lokalną walutę, aby zapłacić i rozliczyć rachunek podatkowy.

Bitfy to startup specjalizujący się w rozwiązaniach blockchain, który zainwestował w BB w ramach programu Corporate Venture Capital – CVC. Dzięki porozumieniu będzie pełnić rolę partnera windykacyjnego Banku. Serwis umożliwia partnerom (m.in. instytucjom finansowym, fintechom) oferowanie swoim klientom rozwiązania w zakresie płatności podatków, opłat i zobowiązań, wykorzystując umowy podpisane przez BB z podmiotami świadczącymi usługi publiczne i koncesjonariuszami – napisał bank w oświadczeniu.

Kryptowaluty w Brazylii

Ruch banku następuje po tym, jak brazylijskie miasto Rio de Janeiro zaczęło akceptować kryptowaluty jako płatności za podatki w październiku 2022 roku. Brazylia to lider innowacji w zakresie płatności cyfrowych dzięki swojemu systemowi PIX i uchwaleniu w 2022 roku nowych przepisów przyjaznych kryptowalutom. Bank centralny testuje obecnie cyfrową walutę, którą planuje wyemitować w 2024 roku.

tether dostępny w 24 000 bankomatów w brazylireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.