Słynne muzeum w Paryżu wystawi CryptoPunk NFT | Wiadomości | CrypS.

Słynne muzeum w Paryżu wystawi CryptoPunk NFT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Meta wyciąga wtyczkę NFT

Niewymienne tokeny (NFT) to aktywa, które zyskały ogromną popularność w ostatniej hossie. Od tego czasu zainteresowanie nimi znacznie zmalało, ale nie oznacza to, że największe projekty NFT nie mają przyszłości. Jedno z wiodących europejskich muzeów sztuki nadal widzi potencjał w tych… dziełach sztuki.


Centre Pompidou wkracza do NFT

Centre Pompidou, światowej sławy paryskie muzeum sztuki nowoczesnej, ogłosiło plany zorganizowania wystawy NFT. Pojawią się na niej takie kolekcje jak m.in. CryptoPunk i Autoglyph. Są to dwa projekty autorstwa Larva Labs.

CryptoPunks był pierwszym udanym projektem NFT i stał się szalenie popularny w minionej hossie. Na początku ubiegłego roku najdroższy jak dotąd NFT z kolekcji został sprzedany za bagatela 21 milionów dolarów.

Francuskie muzeum nadal chce je wystawiać, mimo ich znacznie niższej wartości. Dokładnie rzecz ujmując, do muzeum przekazano CryptoPunk numer 110 oraz Autoglyph 25. W sumie na ekspozycji znajdzie się 18 różnych NFT autorstwa 13 artystów.

Tymczasem Yuga Labs nabyła własność intelektualną CryptoPunks wraz z kolekcją Meebits od Larva Labs. Firma znana jest również z kolekcji Bored Ape Yacht Club. Współzałożyciel Yuga Labs, Greg Solano, stwierdził w oświadczeniu:

Możliwość zobaczenia CryptoPunk #110 w Centre Pompidou, prawdopodobnie najbardziej prestiżowym muzeum sztuki współczesnej na świecie, to wielka szansa dla Web 3.0 i ekosystemu NFT. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pomóc popchnąć ten kulturowy trend do przodu.

Rynek NFT mocno się skurczył

Rynek NFT uległ znacznemu załamaniu podczas bessy. Dzienny wolumen obrotu na znanej platformie NFT OpenSea spadł w październiku do zaledwie 8,4 mln USD. Jeszcze w styczniu 2022 roku platforma osiągała wolumen na poziomie 250 milionów dolarów.

Oprócz jednych z najpopularniejszych NFT, ikoniczne francuskie muzeum posiada dzieła Vassily’ego Kandinsky’ego, Henri Matisse’a, Pieta Mondriana i Salvadora Dalí.

Meta wyciąga wtyczkę NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.