Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 11.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 11 marca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin z ATH na poziomie 72 700 USD!

Bitcoin przegania srebro i melduje się na ósmym miejscu pod względem aktywów o największej kapitalizacji rynkowej na świecie. Kryptowaluta osiągnęła dziś swoje nowe ATH na poziomie 72 700 dolarów.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina ustanawia rekord na poziomie 72 700 USD. Jego kapitalizacja przegoniła srebro!

Polski rząd uderza w rynek kryptowalut. Co się ma niebawem zmienić?

Pomimo tego, że do końca tego roku w życie mają wejść przepisy w ramach ustawy MiCa, to polski rząd wprowadza dodatkowo własne regulacje dot. rynku kryptowalut. Są one o wiele mniej liberalne, niż standardy dot. ogólnie krajów UE, co doprowadzi do wielu komplikacji dla kryptowalutowych podmiotów działających na terenie naszego kraju.

Czytaj więcej: Polska ustawa o kryptowalutach – co straci zwykły Kowalski?

Elon Musk twierdzi, że OpenAI kłamie

CEO Tesli ma dobrą wiadomość dla wszystkich fanów chatbota od jego firmy xAI. W tym tygodniu udostępni do publicznego użytku kod Grok w formie open source, by każdy mógł go zaimplementować do swojego systemu. Przy okazji wbił kolejną szpilę swoim konkurentom z OpenAI, których niedawno pozwał do sądu.

Czytaj więcej: Elon Musk kolejny raz atakuje OpenAI i dzieli się dobrą wiadomością dot. Grok

Donald Trump mówi, że bitcoin “pozwolił mu się nieźle zabawić”

No proszę, kto nagle zmienił zdanie wobec kryptowalut. Jeszcze kilka lat temu Trump mówił, że “bitcoin jest głupi” i ogólnie lepiej go unikać. Jakiś czas temu stwierdził jednak, że osobiście “mógłby z nim żyć”, a teraz, że nawet stanowi dobrą opcję płatności. Ciekawe, czy to tak na serio czy tylko pod publiczkę bo wybory za pasem.

Czytaj więcej: Donald Trump zezwala na płacenie bitcoinem (BTC) za swój limitowany produkt

Te firmy zaraz zaleją rynek BTC miliardowym kapitałem

Od momentu, gdy w pierwszej połowie stycznia br. wystartowały ETF-y dla rynku spot bitcoina, cena tej kryptowaluty wzrosła o ponad 50%. Badacze z Bitwise przekazali teraz, że na wejście na rynek kryptowalut szykuje się wiele grup podmiotów posiadających miliardy dolarów kapitału, który ma wpłynąć do tego sektora.

Czytaj więcej: Te grupy inwestorów zaczną zaraz skupować bitcoina (BTC) za miliardy dolarów podbijając jego cenę

USA coraz bardziej się zadłużają. Bitcoin jedynym ratunkiem Amerykanów

Dług USA co kwartał zwiększa się o kolejny bilion dolarów. Finfluencerzy twierdzą, że jedynie inwestycja w bitcoina uratuje kapitał Amerykanów przed byciem pożartym przez inflację oraz nawet i zarekwirowaniem przez organy państwowe.

Czytaj więcej: Bitcoin (BTC) jedynym ratunkiem dla Amerykanów, gdyż sytuacja USA jest coraz gorsza


Newsy z weekendu


Van de Poppe wskazuje, kiedy kurs bitcoina przebije 100 000 USD

Do kolejnego halvingu bitcoina zostało około 6 tygodni. Topowy analityk przedstawił swoje 3 scenariusze dotyczące tego, jak będzie się zachowywał kurs BTC w najbliższym czasie.

Czytaj więcej: Kiedy bitcoin po 100 000 USD? 3 scenariusze dot. ceny największej kryptowaluty w najbliższych tygodniach

Marylin Monroe powraca do kin dzięki AI

Wygląda na to, że niebawem rozpocznie się era filmów z udziałem nieżyjących ikon kina. W wyniku kooperacji dwóch firm i wykorzystaniu sztucznej inteligencji na ekranie znów pojawiła się legendarna aktorka. Co więcej, możemy z nią nawet porozmawiać.

Czytaj więcej: AI „wskrzesiła” gwiazdę kina! Czy to początek nowego trendu?

Opłaty w sieci Ethereum znów poszybowały do góry

Ether znalazł się na najwyższym poziomie cenowym od grudnia 2021 roku. Jest dobrze, chociaż przy nowej hossie sieć Ethereum doświadcza starych problemów. Jednakże wszystko wskazuje na to, że niedługo typowe dla tego ekosystemu niedogodności zostaną unicestwione. Patrząc ogólne na jego cały krajobraz, stwierdzamy, że najlepsze dopiero przed nami.

Czytaj więcej: Kurs Ethereum przebił wczoraj 4 000 USD! Powrócił jednak znany problem

Coinbase i Grayscale negocjują z SEC zatwierdzenie ETF-u na ether

Dwóch gigantów z rynku kryptowalut spotkało się przed weekendem z przedstawicielami amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Obie strony  omawiały kwestię wprowadzenia na rynek spotowego ETF-a etheru. Coinbase oraz Grayscale przedstawiły argumentację, dlaczego druga największa kryptowaluta na rynku posiada cechy, by stać się podmiotem tego typu instrumentu finansowego.

Czytaj więcej: Dwaj giganci rynku rozmawiają z SEC o ETF-ie etheru. Czy to jednak dobry znak?

Electronic Arts (EA) zacznie używać AI do tworzenia gier

Słynna firma stojąca za takimi grami, jak FIFA czy Battlefield, stawia na użycie sztucznej inteligencji przy produkcjach kolejnych tytułów. Prezes EA opowiedział niedawno, w jaki sposób AI pomoże w powstawaniu nowych rozgrywek i dlaczego będzie to zwiększać atrakcyjność odbioru przez graczy. Przy okazji wspomniał o “drobnych” redukcjach personelu.

Czytaj więcej: AI pomoże znanej firmie z rynku gier. Co to oznacza dla graczy i twórców?

Kursy kryptowalut 11.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.