AI "wskrzesiła" gwiazdę kina! Czy to początek nowego trendu? | Wiadomości | CrypS.

AI “wskrzesiła” gwiazdę kina! Czy to początek nowego trendu?

Jacek Walewski
Marylin Monroe AI

Sztuczna inteligencja (AI) coraz bardziej fascynuje, ale też… przeraża. Teraz “wskrzesiła” jedną z największych ikon kina. Tak, chodzi o Marilyn Monroe!


  • AI stworzyła Digital Marilyn. Chodzi o cyfrową replikę Marilyn Monroe,
  • Imitację legendarnej aktorki pokazano w czasie festiwalu SXSW.

AI stworzyła cyfrową Marilyn Monroe!

Tegoroczny festiwal SXSW ma szansę przejść do historii nie przez filmy, jakie można na nim zobaczyć. Ważniejsze może okazać się to, że w czasie wydarzenia zaprezentowano Digital Marilyn. To stworzona przez sztuczną inteligencję cyfrowa replika Marilyn Monroe. Tak, chodzi o tę słynną gwiazdę kina, której podwiana biała sukienka pobudzała wyobraźnię waszych ojców!

Digital Marilyn to dzieło Soul Machines i Authentic Brands Group. Ta pierwsza firma zajmuje się tworzeniem Cyfrowych Ludzi. Robi to przy użyciu sztucznej inteligencji.

Z kolei Authentic Brands Group ma inny sposób na życie i zarabianie. Po prostu skupuje prawa do wizerunków sławnych ludzi. Posiada takowe m.in. Elvisa Presley’a i Muhammada Ali’ego. Możliwe, że oni zostaną “wskrzeszeni” jako kolejni!

Co ważne, Cyfrowa Marilyn to nie tylko zdigitalizowana kukiełka. Nie chodzi tylko o wygląd aktorki. Odtworzono też jej charakterystyczne gesty. Mało tego, chatbot ChatGPT 3.5 pozwala teraz ludziom wchodzić z nią w interakcje. Tak, możecie porozmawiać z nieżyjącą od dekad gwiazdą kina!

Soul Machines tak opisuje swoje dzieło:

Digital Marilyn prezentuje możliwości naszej Biological AI ożywiając kultową osobowość poprzez angażujące rozmowy i emocjonalną inteligencję. To coś więcej niż nostalgia. To zapowiedź przyszłości pełnej wciągających interakcji.

Zarabianie na nostalgii

Gdzie nas to jednak wszystko doprowadzi? Możliwe, że w przyszłości będą powstawały kolejne filmy z Monroe, Jamese Deanem czy innymi aktorami, którzy od dawna nie żyją.

To samo dzieje się już na rynku koncertowym. Parę lat temu w trasę koncertową wyruszył hologram Ronni’ego Jamesa Dio, legendarnego wokalisty heavy metalowego (śpiewał m.in. w Black Sabbath). Podobne plany ma teraz zespół Kiss.

W przyszłości hologramy napędzane AI mogą okazać się żyłą złota? Będą mogły na każdym koncercie mówić do swoich fanów coś innego i reagować na ich okrzyki. Inna sprawa, że brzmi to dość… przerażająco.

Marylin Monroe AIreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.