Donald Trump zezwala na płacenie bitcoinem (BTC) za swój limitowany produkt | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump zezwala na płacenie bitcoinem (BTC) za swój limitowany produkt

Karolina Zawodnik
Donald Trump kryptowaluty

Znany amerykański polityk, przedsiębiorca oraz prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 2017-2021 wykazuje coraz bardziej przyjazny stosunek do kryptowalut. Jego posunięcie nie pozostawia w tym temacie złudzeń.


  • Donald Trump uważa, że bitcoin może sprawdzić się w roli środka płatności. Przypomniał on, iż sam pozwolił ludziom kupować za BTC jego limitowaną kolekcję cyfrowych tenisówek,
  • Były prezydent USA uważa, iż kryptowaluty nie zagrażają dominacji dolara amerykańskiego. Co więcej, mogą one służyć do dokonywania płatności w regulowanym środowisku.

Ewolucja nastawienia Trumpa do bitcoina

Podczas jednego z wywiadów emitowanych w CNBC znany amerykański polityk odpowiedział na kilka pytań związanych z największą z kryptowalut. Warto zauważyć, iż dzieje się to na tle trwających wzrostów na rynku wirtualnych walut oraz rosnącej adopcji bitcoina wśród inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. Donald Trump wydaje się dostrzegać to zjawisko.

Choć w przeszłości stanowisko byłego prezydenta USA wobec BTC było nieco inne, obecnie wykazuje się on dużo większą przychylnością co do cyfrowych aktywów. Być może dąży on do tego, aby zyskać przychylność wśród wyborców z tej branży.

Należy przypomnieć, iż kiedyś polityk ten twierdził, że “bitcoin to oszustwo”. Jego narracja względem tej kryptowaluty mocno więc ewoluowała na przestrzeni czasu.

Obecnie Donald Trump widzi duży potencjał w możliwości dokonywania płatności za pomocą BTC. W trakcie nagrywanej rozmowy zdradził, iż sam nawet pozwolił ludziom na zapłatę w takiej formie. Sytuacja ta dotyczyła cyfrowej kolekcji tenisówek. Interesariusze mogli je nabyć za pomocą “nowych, szalonych walut”.

Polityk ten eksperymentował więc z tzw. niewymiennymi tokenami (NFT). W trakcie wywiadu przyznał, że cyfrowe aktywa pozwoliły się mu “zabawić oraz zarobić trochę pieniędzy”.

Mimo styczności z kryptowalutami wydaje się, że Donald Trump nigdy w nie nie inwestował. Zapytany o to, czy kupił BTC, tylko się roześmiał. Następnie zaprzeczył jakimkolwiek osobistym zakupom.

Konkurencja między BTC a USD

Chociaż wiele osób twierdzi, iż bitcoin ma szansę zdetronizować dolara amerykańskiego, cytowany polityk nie jest zwolennikiem tej teorii. Nie sądzi on bowiem, aby kryptowaluta ta stanowiła zagrożenie.

W jego opinii wirtualne waluty mogą współistnieć z walutami fiducjarnymi w regulowanym środowisku. Donald Trump mocno wierzy w siłę dolara amerykańskiego. Nie uważa więc, że BTC mógłby uzyskać nad nim przewagę.

Warto mieć na uwadze to, iż kryptowaluty w dalszym ciągu są bardziej postrzegane, jako narzędzia przeznaczone do inwestycji i spekulacji. Z uwagi na to, że wiele z nich zmaga się z problemem związanym ze skalowalnością, nie wszystkie mogą być masowo stosowane, jako środki płatności – zniechęcają do tego m.in. rosnące koszty transakcyjne przy wzroście zatłoczenia w sieciach blockchain.

Choć na rynku istnieją rozwiązania warstwy drugiej (L2) – tj. Lightning Network (LN) w przypadku BTC, innym czynnikiem zniechęcającym do używania bitcoina, jako środka płatniczego mogą być wysokie wahania cenowe. To samo dotyczy innych wirtualnych walut. 

Donald Trump kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.