Kiedy bitcoin po 100 000 USD? 3 scenariusze dot. ceny największej kryptowaluty w najbliższych tygodniach | Wiadomości | CrypS.

Kiedy bitcoin po 100 000 USD? 3 scenariusze dot. ceny największej kryptowaluty w najbliższych tygodniach

Filip Dzięciołowski
Kurs bitcoina 100 000 USD

W którym momencie kurs króla kryptowalut poszybuje na północ tak bardzo, by przebić psychologiczny próg 100 tys. dolarów ? To pytanie zadają sobie analitycy oraz ekonomiści już od wielu lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten scenariusz może się niebawem spełnić. 


  • Michaël van de Poppe przedstawił 3 potencjalne opcje dot. ruchów bitcoina na jego wykresie cenowym w najbliższym czasie,
  • Jego prognoza krąży przede wszystkim wokół tego, że za 6 tygodni będzie miał kolejny halving BTC.

Jak się zachowa bitcoin w najbliższym czasie?

Przed weekendem bitcoin wyznaczył nowy rekord cenowy na swoim wykresie i przebił poziom 70 tys. dolarów. Wszystko dzieje się w szczególnym okresie dla tego rynku. Równo dwa miesiące temu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała (po 11 latach otrzymywania licznych wniosków!) zielone światło dla ETF-ów śledzących cenę spot BTC.

Dzięki temu inwestorzy instytucjonalni otrzymali możliwość kupowania bitcoina za pośrednictwem funduszy giełdowych. Od tamtego czasu do emitentów tego typu instrumentów finansowych wpłynęło kilkanaście miliardów dolarów kapitału. To oczywiście wpłynęło mocno za cenę bitcoina, która w tym czasie zdążyła wzrosnąć o 58% z poziomu 44 tys. dolarów do najnowszych maksimów.

Kurs bitcoina
Kurs bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Jednakże impreza dopiero się rozkręca, bowiem za 6 tygodni bitcoin przejdzie swój czwarty już w historii halving. To wydarzenie jest datowane na 18 kwietnia, po czym już za każdy nowo wydobyty blok górnicy BTC będą otrzymywać o połowę mniejszą nagrodę niż obecnie. Przez ostatnie 4 lata poziom ten wynosił 6,25 BTC za trafiony blok. Od drugiej połowy kwietnia będzie to już 3,125 BTC, co zmniejsza o 50% liczbę nowych monet w obiegu.

No dobrze, to skoro sytuacja na rynku króla cyfrowych aktywów jest tak bycza, to kiedy kurs BTC wzrośnie do tak długo wyczekiwanego już poziomu 100 tys. dolarów za jednego coina? Temu tematowi przyjrzał się wczoraj topowy analityk kryptowalut – Michael van de Poppe.

Van de Poppe przedstawił 3 scenariusze, które mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach w kwestii ceny bitcoina. Pierwszy z nich zakłada, że bykom uda się wypchnąć kurs BTC do poziomu 100 tys. dolarów jeszcze przed halvingiem. Druga opcja to BTC za 100 tys. dolarów dopiero po zmniejszeniu podaży nowych monet w obiegu.

Trzecia alternatywa jest bardzo ciekawa, bowiem zakłada, że bitcoin zacznie spadać i doświadczy korekty wraz z “latem altcoinowym”, jak to ujął analityk. Jeżeli takowa miałaby nastąpić w najbliższych tygodniach, to van de Poppe wskazuje potencjalne poziomy wsparcia na poziomie 52 000 oraz 45 000 dolarów.

Kurs bitcoina 100 000 USDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.