Bitcoin (BTC) jedynym ratunkiem dla Amerykanów, gdyż sytuacja USA jest coraz gorsza | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin (BTC) jedynym ratunkiem dla Amerykanów, gdyż sytuacja USA jest coraz gorsza

Jacek Walewski

Bitcoin pomoże Amerykanom? Coraz więcej osób skłania się tu tej tezie. O co jednak dokładnie chodzi?


  • Balaji Srinivasan i Robert Kioysaki sugerują, by szybko kupić BTC,
  • Zdaniem niektórych ekspertów rząd USA będzie wkrótce na tyle zdesperowany, że może chcieć konfiskować majątki Amerykanów.

Bitcoin pomoże ci zachować majątek

Inflacja w USA spustoszyła kieszenie Amerykanów (i to mimo tego, że była parokrotnie niższa niż w Polsce – co więc Polacy mają teraz powiedzieć!). Stąd też coraz więcej osób uważa, że ci powinni szybko zainwestować w bitcoina. Powód?

W poście X z 11 marca przedsiębiorca i anioł biznesu Balaji Srinivasan napisał, że dziś to bitcoin jest jedynym realnym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć skutków polityki rządu, a także potencjalnej konfiskaty aktywów.

Jesteśmy w fazie grabieży skarbca, upadku imperium

– przekazał swoim obserwującym były dyrektor ds. technologii Coinbase.

Dodał, że dług publiczny USA i ogólne marnotrawienie pieniędzy przez rząd zdewastowały budżet. Dług publiczny USA jest obecnie rekordowo wysoki i wynosi 34,5 biliona USD. Od 2020 r. wzrósł o 25%! Jasne, po drodze była pandemia COVID-19, tyle że przed Amerykanami kolejne wyzwania gospodarcze i geopolityczne. Może więc być gorzej!

Co zrobi teraz rząd? Może redukować swój dług za pomocą inflacji albo starać się skonfiskować majątek części obywateli tak jak zrobiła to administracja Franklina Delano Roosevelta w latach 30. Wtedy starano się przejąć złoto Amerykanów.

Co więc powinien zrobić przeciętny obywatel USA?

Zagłodź bestię za pomocą bitcoina, czyli pieniądza, którego nie można łatwo przejąć ani wydrukować

– dodał ekspert.

Robert Kiyosaki myśli podobnie

W poście z 11 marca Robert Kiyosaki również doradzał swoim fanom, by „byli przygotowani” i inwestowali szybko w aktywa przechowujące wartość, takie jak bitcoin.

Dług rośnie o 1 bilion dolarów co 90 dni. Ameryka jest chora. Przygotuj się teraz. Kup więcej złota, srebra, bitcoina

– napisał.

W tym tygodniu w USA zostanie opublikowana duża ilość danych makroekonomicznych i inflacyjnych. Do tego Fed ma zadecydować o tym, co zrobić ze stopami procentowymi.

Ich podwyżki są niemal nierealne, bowiem gospodarka łapie powoli zadyszkę. Czy więc dojdzie do pierwszych cięć? To możliwe, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że na te poczekamy do połowy roku.

Uwolni to zaś kapitał, który wpłynie na rynki kryptowalut, akcji i złota. Tak, prawdziwy rajd na wykresie może być dopiero przed nami.

Tekst ten nie ma charakteru porady inwestycyjnej.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.