Elon Musk kolejny raz atakuje OpenAI i dzieli się dobrą wiadomością dot. Grok | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk kolejny raz atakuje OpenAI i dzieli się dobrą wiadomością dot. Grok

Filip Dzięciołowski
Elon Musk Sam Altman

Konflikt na linii Elon Musk – OpenAI nie ustępuje. Po odpowiedzi ze strony firmy stojącej za ChatGPT na pozew CEO Tesli, miliarder przekazał dziś przełomową wiadomość dot. chatbota od swojej firmy xAI, czyli Grok. Ten ma zostać udostępniony użytkownikom jako oprogramowanie typu open source. 


  • Elon Musk poinformował dziś na X, że w tym tygodniu chatbot firmy xAI zostanie udostępniony jako otwarto źródłowy kod, który będzie można nieodpłatnie modyfikować do własnych potrzeb,
  • Jeden z użytkowników napisał Muskowi, że jest zdecydowanie dobry ruch, a OpenAI powinno zrobić to samo. Wtedy miliarder stwierdził, że wspomniana firma kłamie.

Musk nie odpuszcza Altmanowi

Ekscentryczny miliarder nie kryje swojego negatywnego stosunku do Sama Altmana i firmy OpenAI, z którą przed laty także współpracował. Ich konflikt trwa od dawna, ale dopiero dwa tygodnie temu nabrał rozgłosu, gdy CEO Tesli pozwał twórców ChatGPT zarzucając im niewywiązanie się z zawartej kilka lat temu umowy słownej dot. realizacji ich misji.

Elon Musk twierdzi, że nadrzędnym celem OpenAI miało być działanie w charakterze organizacji non profit i pomoc programistom w rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Jak wiadomo, firma ta jest wyceniana na miliardy dolarów, a za zaszły rok ponoć odnotowała 2 miliardy dolarów przychodu netto.

Natomiast przed weekendem OpenAI opublikowało na swoim bloku zapis korespondencji mailowej, jaką członkowie zarządu wymieniali z Muskiem. Z udostępnionych zapisów okazuje się, że miliarder nie do końca opowiadał się w przeszłości za wartościami, o których przestrzeganie zabiega w złożonym akcie oskarżenia.

Dziś za to Elon Musk, który jest również dyrektorem generalnym firmy xAI stojącej za chatbotem Grok, przekazał że ten zostanie udostępniony za darmo w formie kodu otwarto źródłowego. Oznacza to, że każdy będzie mógł go zmodyfikować na swoje potrzeby i wdrożyć do struktur działania swojego systemu, np. na platformie e-commerce.

Społeczność na wspomnianej platformie dość entuzjastycznie zareagowała na informację od miliardera. Jeden z użytkowników dawnego Twittera odpisał, że OpenAI powinno zrobić to samo. Musk dał mu do zrozumienia, że jednak nie ma co liczyć na taki ruch ze strony jego oponentów, bowiem “OpenAI to kłamstwo”

Elon Musk Sam Altmanreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.