Te grupy inwestorów zaczną zaraz skupować bitcoina (BTC) za miliardy dolarów podbijając jego cenę | Wiadomości | CrypS.

Te grupy inwestorów zaczną zaraz skupować bitcoina (BTC) za miliardy dolarów podbijając jego cenę

Jacek Walewski
Bitcoin inwestycje

Instytucje posiadające aktywa warte „biliony dolarów” do czerwca tego roku dokonają zakupu jednostek spotowych funduszy ETF bitcoina. A przynajmniej tak twierdzi Matt Hougan z Bitwise.


  • Matt Hougan z Bitwise uważa, że największe instytucje wejdą na rynek w czerwcu,
  • Dziś kurs bitcoina przebił 70 000 USD.

Największe instytucje wejdą na rynek BTC?

Instytucje, które posiadają „biliony dolarów w aktywach” przygotowują się do zakupu jednostek ETF-ów bitcoina. Mają dokonać tego do końca czerwca, przekazał w notatce inwestycyjnej wysłanej 9 marca do inwestorów dyrektor ds. inwestycji Bitwise, Matt Hougan.

Skąd to wie? Jak przyznał, samo Bitwise było zaangażowane w “poważne badanie due diligence” [poddanie danego podmiotu dogłębnej analizie w celu jego wyceny przez inwestora]. Największa kryptowaluta miała interesować duże korporacje, główne biura inwestycyjne i konsultantów instytucji. Podmioty te analizują sens zwiększenia swoich ekspozycji na bitcoinie.

Hougan podkreślił, że szeroka grupa indywidualnych inwestorów detalicznych, biur rodzinnych, funduszy hedgingowych i firm venture capital chce zainwestować w fundusze ETF bitcoina.

Równie ważne, jak to, kto kupuje dzisiaj, jest to, kto będzie kupować jutro

– powiedział.

Wpływ na cenę BTC

Nie trzeba mieć dużo wiedzy, by zrozumieć, co oznacza wejście na bitcoinowy parkiet nowych graczy z głębokimi kieszeniami. Już teraz eksperci twierdzą, że za wzrostem ceny bitcoina o ponad 50% – z 45 603 USD do blisko 70 000 USD – stoją instytucje.

Hougan twierdzi, że to dopiero początek tego, co nas czeka.

Na podstawie obecnych trendów podejrzewam, że pierwsze znaczące przepływy z tych trzech grup [jakie wskazał wcześniej] zobaczymy w drugim kwartale 2024 r. i myślę, że przepływy te będą przyspieszać w ciągu roku, w miarę jak inwestorzy będą bardziej komfortowo korzystać z nowych produktów

– dodał.

Na koniec suche dane. Według BitMEX Research, od momentu ich powstania na konta funduszy ETF bitcoina wpłynęło netto 8,89 miliarda USD. Głównym motorem napędowym jest fundusz iShares IBIT firmy BlackRock.

Doszło nawet do tego, że 8 marca fundusz ten prześcignął na polu posiadanych coinów firmę MicroStrategy. Posiada pod swoim zarządem 197 943 BTC, o wartości ponad 13,5 miliarda USD.

Dziś jeden bitcoin kosztuje ponad 70 000 USD. W skali tygodnia daje to inwestorom 10% zysku.

Bitcoin inwestycjereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.