Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.06.2024]

Kursy kryptowalut 10.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 10 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Ponad 1 milion BTC zostało już kupionych w ramach spotowych ETF-ów

Popyt na spotowe ETF-y nie spada, a ostatnie wyniki tego typu funduszy giełdowych są naprawdę imponujące. Michael Saylor, który jeszcze do niedawna krytykował działanie tych instrumentów finansowych, zwrócił wczoraj uwagę na przebicie przez nich kolejnego kamienia milowego.

Czytaj więcej: ETF-y na bitcoina zaliczają ważny kamień milowy. Które fundusze giełdowe są na prowadzeniu?

Niepewna przyszłość altcoinów. W środę decyzja Fedu w sprawie stóp procentowych

Za dwa dni Jerome Powell przekaże informację, na którą Amerykanie (i nie tylko) czekają od dłuższego czasu. Chodzi o zmiany (lub ich brak) w kwestii stóp procentowych. Ta decyzja może mocno zaważyć na sytuacji rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: W środę Fed ogłosi kluczową informacją dot. stóp procentowych. Analitycy podzieleni w temacie altcoinów

Projekt wspierany przez Binance na 2 dni przed listingiem tokena traci CEO

Projekt oferujący naprawdę ciekawą i pożądaną funkcjonalność, który zdołał zdobyć wsparcie chociażby ze strony giełdy Binance, na ostatniej prostej przed swoim wielkim dniem zaczyna doświadczać silnych turbulencji. Wczoraj ówczesny dyrektor generalny io.net ogłosił, że odchodzi z firmy, a towarzyszy temu związana z nim afera.

Czytaj więcej: Jutro wielki dzień dla io.net, a CEO projektu porzuca go w atmosferze cichej afery

20 mln USD skradzione z platformy pożyczkowej UwU Lend

Przed weekendem pisaliśmy o prognozach ekspertów ds. bezpieczeństwa, że szykuje nam się wzrost liczby ataków sektorze DeFi. Niestety przypuszczenia te sprawdzają się już teraz i mamy tego przykład w postaci exploita na pewną platformą pożyczkową. Co ciekawe, jej twórcą jest człowiek związany niegdyś z owianą złą sławą giełdą kryptowalut Quadriga CX.

Czytaj więcej: Kolejny atak w sektorze DeFi. UwU Lend okradzione na 20 milionów dolarów

Fundacja Solana usuwa walidatorów, którzy stosowali nieuczciwe praktyki dot. transakcji

Część operatorów węzłów w sieci Solany stosowała niedozwolone praktyki dotyczące pobierania opłat z tytułu dokonywanych transakcji na tym blockchainie. W związku z tym zostali oni wyłączeni z systemu wsparcia finansowego przez Fundację Solany, co jednak spotkało się z krytyką niektórych członków społeczności.

Czytaj więcej: Solana pozbywa się nieuczciwych walidatorów, co wywołuje dyskusję wśród społeczności

Zainteresowanie NFT i Web3 w sieci jest praktycznie zerowe

Aktualne dane z Google Trends ukazują dość ponury obraz pod względem zainteresowania internautów tematem niewymiennych tokenów (NFT) ale i również sektora Web3. W czasie poprzedniej hossy terminy te cieszyły się bardzo wysokim poziomem wyszukiwania, jednakże w obecnym cyklu byka sytuacja wygląda już zupełnie inaczej.

Czytaj więcej: Czy temat NFT jeszcze żyje w tej hossie? Jak na tym tle wypada Web3?


Newsy z weekendu


Vitalik Buterin vs. Iggy Azalea. Drama dająca sporo do myślenia

Vitalik Buterin jest socjalistą i hipokrytą? Takie oskarżenia m.in. wpadły pod adresem programisty stojącego za blockchainem Ethereum. Czy są one słuszne, to oceńcie sami. Jednakże z głupiej “dramy”, jaka wywiązała się z jego ostatnich słów dot. memecoinów, można wyciągnąć kilka istotnych wniosków, bowiem choć zdanie znanej raperki atakującej programistę jest mało istotne, to już branżowi eksperci wysunęli dość istotne obserwacje i wnioski na temat tego rynku.

Czytaj więcej: Twórcy Ethereum w ogniu krytyki. Iggy Azalea atakuje Vitalika Buterina

Stopa bezrobocia w USA jest najwyższa od 2,5 roku. Dziwna reakcja bitcoina

Najnowsze dane dot. gospodarki w Stanach Zjednoczonych powinny ucieszyć wielu inwestorów, chociaż Ci zareagowali na nie dość histerycznie. Między innymi stopa bezrobocia wzrosła do najwyższego poziomu od stycznia 2022 roku. Co więc dalej z obniżkami stóp procentowych przez Fed i na co czeka Jerome Powell?

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadł po publikacji zaskakujących danych dot. rynku pracy w USA

Bez tego czynnika hossa na kryptowalutach nie ruszy dalej

Popyt na bitcoina oraz ether ze strony wielorybów zdecydowanie się zwiększa, czego dowodem są ostatnie dane on-chain. W przypadku BTC grubi gracze wpompowują każdego dnia 1 miliard dolarów do tego sektora, a mimo wszystko wciąż nie widać kontynuacji bull runu w stronę północy. Analitycy z CryptoQuant mają na to wyjaśnienie i wskazują, którego elementu brakuje w tej układance, by rynek znów przez dłuższy czas odczuwał kolejną falę hossy.

Czytaj więcej: Brakuje nam jednego elementu, by wywołać długotrwały rajd kryptowalut – pisze CryptoQuant

Rozprawię się z Genslerem w moment – deklaruje Donald Trump

W miniony czwartek w San Francisco odbyło się wydarzenie dla inwestorów kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, na którym znaleźli się również kluczowi przedstawiciele branży kryptowalut. Podczas tego eventu polityk złożył kolejną deklarację związaną z poprawą sytuacji tego sektora w USA.

Czytaj więcej: Donald Trump nazywa siebie “prezydentem kryptowalut” i składa tej branży kolejną deklarację

Kolejny kamień milowy na drodze Binance. Giełda ma powód do świętowania

Numer jeden na świecie wśród giełd kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu celebruje kolejny kamień milowy w swojej historii. Liczba użytkowników tej platformy w ciągu ostatnich dwóch lat mocno wzrosła, a należy mieć na uwadze, że jej reputacja i wizerunek zostały w zeszłym roku wystawione na poważną próbę. Jak widać, Binance w dalszym ciągu świetnie sobie radzi mimo wielu problemów, które pojawiają się na ich drodze.

Czytaj więcej: Binance posiada już 200 milionów użytkowników. Giełda pisze o swoich ambicjach

Prace nad systemem finansowym BRICS są w toku – zapewnia Vladimir Putin

Grupa BRICS, której przewodzą Chiny oraz Rosja, nie zamierza dłużej pozostawać pod wpływem USA wynikającym ze światowej dominacji dolara amerykańskiego. Wiele się mówiło o tym, że przynależne do tego ugrupowania kraje zamierzają stworzyć własny, niezależny system płatniczy, ale wciąż nic nie było oficjalnie potwierdzone. Teraz prezydent Rosji powiedział, jak się sprawy mają.

Czytaj więcej: Putin potwierdził stworzenie systemu, który ma osłabić dolara. Pojawił się wątek kryptowalut i blockchaina

Kursy kryptowalut 10.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.