W środę Fed ogłosi kluczową informacją dot. stóp procentowych. Analitycy podzieleni w temacie altcoinów | Wiadomości | CrypS.

W środę Fed ogłosi kluczową informacją dot. stóp procentowych. Analitycy podzieleni w temacie altcoinów

Altcoiny

W tym tygodniu poznamy decyzję Fedu dot. stóp procentowych. Co to oznacza dla altcoinów?


  • W tym tygodniu dowiemy się, co zrobi Fed: czy obniży stopy procentowe lub może zachowa je na obecnym poziomie.
  • Zdaniem analityków obniżka stóp oznacza spadek wycen altcoinów.

Fed dokona rzezi altcoinów?

Benjamin Cowen spojrzał na to, jak zachował się rynek altcoinów w 2019 roku. Chodziło o podobną sytuację. W czerwcu 2019 alty zaczęło spadać. Stało się to “tuż przed obniżką stóp procentowych przez Fed”.

W podobnym miejscu znajdziemy się w czerwcu 2024 r.

– napisał.

Inni widzą to podobnie. Zakładają krach na altcoinach, a potem silne odbicie tego rynku.

Współzałożyciel MN Trading, Michaël van de Poppe, napisał w poście na X z 8 czerwca, że „spodziewa się byczego wybicia w nadchodzącym [czyli obecnym] tygodniu”.

 

Warto patrzeć na dominację bitcoina. To ważny wskaźnik. Obecnie wynosi 55,2%, po wzroście od początku roku o prawie 8%. By rozpoczął się rajd na altach ten musi spaść poniżej 50%.

Wielu analityków przygląda się też etherowi, ponieważ jako czołowy altcoin, to właśnie ETH poprowadzi “stado” do ataku. Dziś 1 ETH kosztuje jednak tylko 3666 USD, co oznacza spadek o aż 4% w skali 7 dni.

Ethereum
Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Źle na wykresie radzą też sobie toncoin (TON), shiba inu (SHIB) i near protocol (NEAR).

Co zrobi Fed?

Czy zaś Fed obniży 12 czerwca  stopy procentowe? A może jednak pozostawi je w przedziale od 5,25% do 5,50%? Nie wiemy, ale wiele wskazuje na ten drugi scenariusz.

Jak wynika z badania FedWatchTool, aż 99,4% rynku uważa, że stopy pozostaną na obecnym poziomie. Tylko 0,6% zakłada pierwsze od lat cięcie o 25 pb.

Źródło: FedWatchTool

Skąd taki pesymizm? Pod koniec 2023 r. zakładano, że do pierwszej obniżki dojdzie właśnie w czerwcu. Zmieniło się jednak wiele.

Zacznijmy od tego, że inflacja w USA znów lekko rośnie. Ostatni odczyt pokazał wynik 3,4%. Pod koniec zeszłego roku wiele wskazywało na coś innego – na to, że inflacja jest pokonana.

Z drugiej jednak strony, okazało się, że sytuacja na rynku pracy jest obecnie gorsza. To z kolei oznacza schłodzenie gospodarki. Choć i to jest niejednoznaczne. Nowe dane można określić jako… dziwne.

Liczba etatów w sektorach pozarolniczych (ang. non-farm payrolls) w maju była o 272 tys. wyższa niż miesiąc wcześniej. To dobra wiadomość. Tyle że jednocześnie stopa bezrobocia wzrosła: z 3,9% do 4,0%. To najwięcej od stycznia 2022 r.

Altcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.