Binance posiada już 200 milionów użytkowników. Giełda pisze o swoich ambicjach | Wiadomości | CrypS.

Binance posiada już 200 milionów użytkowników. Giełda pisze o swoich ambicjach

Giełda kryptowalut Binance

Największa ze wszystkich giełd kryptowalutowych na świecie osiągnęła wczoraj kolejny kamień milowy w swojej siedmioletniej działalności na tym rynku. Poziom zarejestrowanych użytkowników na tej platformie przekroczył już 200 milionów osób. 


  • Giełda Binance powstała 7 lat temu i bardzo szybko zdążyła zbudować swoją pozycję lidera na rynku cyfrowych aktywów,
  • Mimo wielu trudności wynikających z minionej kryptozimy, a także licznych problemów na tle regulacyjnym, firma ma się bardzo dobrze,
  • W dniu 8 czerwca przekazano, że na platformie znajduje się już 200 milionów użytkowników, co stanowi absolutne TOP1 wśród tego segmentu kryptowalut.

Binance celebruje kolejny krok milowy

Niekwestionowany lider wśród scentralizowanych giełd kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu ma kolejny powód do celebracji.

W dniu 8 czerwca odnotowano bowiem przekroczenie liczby 200 milionów użytkowników tej platformy, czego oczywiście nie dokonała żadna tego typu firma na świecie. Binance jest przekonane, że to dopiero początek wzrostu liczby klientów.

Jak przekazano we wczorajszym ogłoszeniu, docelowo giełda zamierza posiadać aż 1 miliard klientów, którzy będą korzystali z wachlarza oferowanych przez nią usług.

Założona w 2017 roku przez Changpeng Zhao firma w ostatnim czasie dokładna wszelkich starań, by sprostać przeciwnościom losu i umocnić swoją pozycję lidera w branży kryptowalut.

Weźmy pod uwagę, że jeszcze w 2022 roku poziom liczby rejestracji na ich platformie wynosił około 130 milionów użytkowników.

Rok później wzrósł on do 170 roku wraz z nastaniem odwilży po długiej bessie, która mocno nadszarpnęła zaufanie wielu osób do tej klasy aktywów i całego sektora.

Po drodze nie obyło się jednak bez poważnych komplikacji, bowiem giełda przez cały miniony rok musiała zmagać się w wielu państwach z atakami ze strony organów nadzorczych, które albo odmawiały jej licencji (Francja czy Holandia) na działanie w danej jurysdykcji albo oskarżały ją o działanie na niekorzyść lokalnego systemu finansowego (jak np. Nigeria, z władzami której do teraz toczy się dramatyczna walka).

Reputacja Binance została również wystawiona na wielką próbę w listopadzie 2023 roku, gdy doszło do zawarcia ugody z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości (DoJ), który sondował ten podmiot już od dłuższego czasu.

Chodziło bowiem o to, że w poprzednich latach na platformie nie zostały wdrożone odpowiednie środki przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i weryfikacji tożsamości użytkownika (KYC).

Binance zapłaciło wtedy rekordową karę pieniężną (ponad 4,3 miliarda dolarów), a założyciel i dyrektor generalny – Changpeng Zhao – ustąpił ze stanowiska, przyznał się do złamania tajemnicy bankowej, a obecnie odsiaduje wyrok 4 miesięcy pozbawienia wolności.

O genezie i przebiegu całej sprawy z DoJ przeczytacie w tym miejscu.

Sprawa jest bardzo złożona, ale trzeba przyznać, że wiele mediów głównego nurtu zrobiło z niej pożywkę dla mas przedstawiając Binance jako pralnię pieniędzy i ukazując rynek kryptowalut w bardzo złym świetle.

Stąd właśnie kolejny wzrost poziomu użytkowników do 200 milionów budzi jednak podziw i nadzieje na dalszy rozwój. Czy więc można spodziewać się, że do 2026 roku ilość klientów giełdy wzrośnie do 300 milionów?

Zobaczymy. Jak na razie wiemy jedynie, że docelowe założenie jest takie, by posiadać aż 1 miliard użytkowników.

Dziś świętujemy 200 milionów – a to wszystko dzięki Wam! Wasze wsparcie jest sercem naszej podróży do 1 miliarda użytkowników

– napisano we wczorajszym ogłoszeniu.

Warto wspomnieć przy okazji, że przed weekendem ogłoszono także powrót do honorowania płatności na giełdzie za pośrednictwem sieci Visa i Mastercard.

Oznacza to reintegrację usług tych gigantów płatności po kilku miesiącach od nich zdystansowania się wobec Binance w wyniku niepokojów związanych z problemami giełdy na tle regulacyjnym.

Giełda kryptowalut Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.