Czy temat NFT jeszcze żyje w tej hossie? Jak na tym tle wypada Web3? | Wiadomości | CrypS.

Czy temat NFT jeszcze żyje w tej hossie? Jak na tym tle wypada Web3?

NFT

Obserwatorzy rynku kryptowalut zapewne zauważyli drastyczny spadek zainteresowania tokenami niewymienialnymi (NFTs). Chociaż w 2021 roku osiągnęły one szczyt popularności, obecnie ich wyszukiwania w Google spadły do minimalnego poziomu, mimo rosnących cen kryptowalut.


  • Zainteresowanie wyszukiwaniem NFT w Google jest na rekordowo niskim poziomie w porównaniu do szczytu z 2021 roku,
  • Liczba aktywnych portfeli NFT spadła o ponad 90% od grudnia 2021 roku, co pokazuje znaczący odpływ użytkowników z tego rynku.

NFT w Google Trends

Według danych pochodzących z Google Trends, globalne zainteresowanie NFT spadło dramatycznie, osiągając zaledwie 10 punktów w porównaniu do terminu “krypto”, który utrzymuje się na poziomie 100 punktów.

Jest to ogromna różnica w porównaniu do marca 2021 roku, kiedy to obydwa terminy były niemal równoważne pod względem popularności. Nawet w maju, gdy ceny kryptowalut rosły, zainteresowanie NFT pozostało na niskim poziomie.

Liczba aktywnych portfeli zawierających NFT również spadła do najniższego poziomu od początku 2021 roku, według AltIndex.com. Jest to znak, że sektor ten traci na znaczeniu.

W 2021 roku NFT przyciągały uwagę celebrytów i dużych firm, stając się głównym tematem rozmów wśród inwestorów. Umożliwiły one także twórcom zarabianie na swojej twórczości. Jednak z powodu kryzysów w branży kryptowalut i niesprzyjających warunków rynkowych, ich popularność szybko wygasła.

Zainteresowanie Web3 również zmalało

Podobnie jak NFT, termin “Web3” również stracił na popularności. Mimo iż miał on stać się synonimem nowej, zdecentralizowanej wersji internetu, nie udało się przyciągnąć zainteresowania. W maju wyszukiwania dotyczące “Web3” były niewielkie w porównaniu do kryptowalut.

W ten hossie rządzą natomiast memecoiny! Stanowią one nowy hit dla obecnego cyklu w branży wirtualnych walut. Choć tego typu tokeny zwykle nie posiadają żadnej wewnętrznej wartości i użyteczności, [przyciągają one do siebie ogromną ilość spekulantów i inwestorów liczących na szybkie i duże zyski. W porównaniu do czołowych kryptowalut sa one jednak obarczone wyższym ryzykiem, a znaczna część osób inwestujących w nie swoje środki, po prostu je traci.  

NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.