Brakuje nam jednego elementu, by wywołać długotrwały rajd kryptowalut - pisze CryptoQuant | Wiadomości | CrypS.

Brakuje nam jednego elementu, by wywołać długotrwały rajd kryptowalut – pisze CryptoQuant

Według firmy analitycznej CryptoQuant, pomimo tego, że na rynku widzieliśmy w tym roku pewne wzrosty, nadal brakuje jednego, kluczowego składnika, który rozpocznie naprawdę dużą hossę.


  • Zdaniem CryptoQuant hossa na bitcoinie i altcoinach nie rozpocznie się bez zwiększonej płynności stablecoinów.
  • Warto dodać, że hossę rozpocząć może też decyzja Fedu o obniżkach stóp procentowych.

CryptoQuant: dopiero czekamy na hossę

Firma analityczna CryptoQuant zauważa, że ​​popyt na bitcoiny (BTC) i ether (ETH) rośnie.

Popyt dużych inwestorów rośnie o 4,4% miesięcznie. Ponadto ci wpompowują w bitcoina 1 miliard USD dziennie, co przypomina to, co działo się przed rajdem w 2020 roku.

Wzrósł również popyt na Ethereum. Po 20 maja popyt na ETH wzrósł w związku z zatwierdzeniem ETF-ów typu spot w USA. Dzienne zakupy dokonywane przez stałych posiadaczy wzrosły do ​​40 000 ETH, przy czym duzi inwestorzy posiadają 16 milionów ETH

– podaje firma.

Jednak CryptoQuant zauważa też, że ​​kluczowym czynnikiem jest płynność na rynku stablecoinów. To ta część branży musi odzyskać siły, aby zapewnić trwały wzrost wycen innych kryptowalut.

Wzrost kapitalizacji rynkowej USDT od Tethera, wskaźnika świeżej płynności na rynkach kryptowalut, w dalszym ciągu zwalnia i obecnie rośnie w najwolniejszym tempie od 11 lutego. Zwyżkom cen zazwyczaj towarzyszy przyspieszenie wzrostu płynności stablecoinów

– czytamy w raporcie firmy.

USDT jest największym stablecoinem pod kątem kapitalizacji. Projekt ma na celu utrzymanie kursu tokena 1:1 do dolara amerykańskiego.

Nie chodzi tylko o stablecoiny

Właściwie kluczowym czynnikiem jest coś innego. Decyzja Fedu, by zacząć cięcia stóp proc. Rezerwa Federalna nadal nie obniża tychże.

Może pewnym przełomem okażą się jednak wczorajsze dane, o których pisaliśmy dziś na łamach Cryps. Chodzi o to, że bezrobocie w USA wzrosło.

To zaś sygnalizuje, że rynek pracy w USA jest jednak chłodzony. Wyklucza to dalsze podwyżki (które i tak chyba nam nie groziły), ale czy wystarczy, by w końcu przekonać Jerome Powella i jego ludzi do pierwszych obniżek stóp? Przekonamy się wkrótce. Kolejne posiedzenie władz Fedu już 12 czerwca.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.