Kolejny atak w sektorze DeFi. UwU Lend okradzione na 20 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kolejny atak w sektorze DeFi. UwU Lend okradzione na 20 milionów dolarów

Atak hakerów DeFi

Sprawdza się czarny scenariusz ekspertów ds. cyberprzestępczości w związku z ich obawami, że liczba ataków na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi) będzie wzrastać. Dziś doszło do exploita na platformę pożyczkową, z której udało się napastnikowi wyprowadzić ponad 20 milionów dolarów.


  • Zdecentralizowana platforma do kryptowalutowych pożyczek – UwU Lend – została dziś zaatakowana przez nieznanych sprawców,
  • Wyprowadzono z niej ponad 20 milionów dolarów w różnych tokenach, m.in. WBTC i DAI, które zostały wymienione na ETH na giełdzie Uniswap.

Platforma do pożyczek kryptowalut okradziona

Niektórzy zaczynają nowy tydzień dość leniwie, popijając powoli kolejną kawkę przy biurku i próbując nabrać poweekendowego rozpędu, a inni już pierwszego dnia “lecą na grubo”.

Przykład tych drugich otrzymujemy dzisiaj niestety w dość negatywnym świetle, bowiem chodzi o hackera (lub grupę), który zdołał obrabować zdecentralizowaną platformę pożyczkową UwU Lend.

Wpierw podejrzane zachowanie on-chain zauważyła firma Cyvers, która specjalizuje się w śledzeniu tego typu zdarzeń na blockchainach. Dziś rano zauważono, że ze wspomnianego rynku kryptowalutowych pożyczek ktoś zdołał wyprowadzić 14 milionów dolarów.

Bardzo szybko okazało się jednak, że mimo zauważenia naruszenia struktur bezpieczeństwa UwU Lend, atak trwał dalej i napastnik zdołał finalnie ukraść ponad 20 milionów dolarów.

O całej sytuacji zaalarmowało również Arkham Intelligence. Wykradziono takie cyfrowe aktywa, jak wrapped bitcoin (wBTC), wrapped ether (wETH) oraz dai (DAI). Sprawca zdążył już przesłać na zdecentralizowaną giełdę Uniswap i wymienić te środki na ether (ETH).

Główni zainteresowani, czyli włodarze okradzionej platformy, opublikowali na X informację, że wstrzymują jej działanie i zwrócą wszystkie środki swoim użytkownikom.

Co ciekawe, twórcą UwU Lend jest Michal Patryn. Jest to jeden z założycieli niesławnej giełdy kryptowalut – Quadriga CX – która upadła w 2019 roku w następstwie tajemniczej śmierci jej dyrektora generalnego.

Atak hakerów DeFireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.