Jutro wielki dzień dla io.net, a CEO projektu porzuca go w atmosferze cichej afery | Wiadomości | CrypS.

Jutro wielki dzień dla io.net, a CEO projektu porzuca go w atmosferze cichej afery

Ahmad Shadid, jeden z założycieli oraz CEO io.net, odszedł ze swojego projektu. Wszystko odbywa się w atmosferze skandalu.


  • Ahmad Shadid, jeden z założycieli io.net, odszedł z projektu ze skutkiem natychmiastowym,
  • Nieoficjalnym powodem ma być pewna afera dot. funkcjonowania ich protokołu.

Założyciel io.net odchodzi

Solanowy projekt io.net, który umożliwia użytkownikom wypożyczanie mocy GPU (jest chmurą obliczeniową), ma nowego dyrektora generalnego. To o tyle dziwne, że stało się to na dwa dni przed emisją tokena z ich inicjatywy.

Ahmad Shadid, jeden z założycieli io.net, odszedł ze skutkiem „natychmiastowym” i został zastąpiony przez współzałożyciela i byłego dyrektora operacyjnego, Tory’ego Greena.

Powód? W oświadczeniu najbardziej zainteresowanego pojawia się wątek “zarzutów”.

Chociaż pojawiały się zarzuty dotyczące mojej przeszłości, chcę podkreślić, że ustąpię ze stanowiska dyrektora generalnego, aby umożliwić io.net dalszy rozwój bez rozpraszania uwagi i skupienie się na jej wzroście i sukcesie

– podał na X Shadid.

Nie odniósł się bezpośrednio do tych „zarzutów”.

O co więc chodzi? Io.net było krytykowane w związku z tym, czy usługa ta rzeczywiście oferowała tyle chipów GPU, ile twierdziła. Do tego miały dojść zarzuty dotyczącego samego Shadida, który w przeszłości miał być zaangażowany w podejrzane projekty.

Sieć ich protokołu w dniu 28 kwietnia padła też ofiarą hakerów. Chodziło o metadane GPU. W wyniku którego liczba aktywnych połączeń GPU tymczasowo spadła z 600 000 do 10 000.

Token pojawi się na rynku już jutro

Wspomniany token io.net, IO, zostanie uruchomiony na platformie Launchpool Binance 11 czerwca o godzinie 12:00 czasu UTC.

W momencie premiery zostanie wyemitowanych aż 95 000 000 tokenów IO. Do obiegu ma trafić maksymalnie 800 000 000 tokenów IO.

Inwestorzy obawiają się teraz, czy Shadid nie zrzuci teraz na rynek swoich tokenów, co obniży wartość pojedynczego tokena.

Najbardziej zainteresowany odpowiedział, że jego tokeny IO podlegają aż 4-letniej blokadzie. Do tego żaden doradca ani członek zespołu nie może sprzedać swoich tokenów do czerwca 2025 r.

On sam przekaże milion tokenów IO na rzecz fundacji Internet of GPU Foundation, aby „pomóc w rozwoju ekosystemu”.

Z kolei nowy CEO, Green, przekazał, że projekt czekają dalsze zmiany w kierownictwie, które zostaną ogłoszone w „nadchodzących dniach”. Co do kontrowersyjnego tematu liczby GPU, Green wyjaśnił, że io.net posiada około 20 000 procesorów graficznych gotowych do pracy w klastrach.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.