Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.02.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowalut 9.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 lutego 2023 roku


Spis treści:


LocalBitcoins kończy działalność po 10 latach na rynku

Jedna z najpopularniejszych i najstarszych bitcoinowych giełd typu P2P ogłosiła zakończenie działalności po ponad dekadzie na rynku. Według oficjalnego oświadczenia na decyzję LocalBitcoins wpłynęła trwająca krypto-zima.

Czytaj więcej: LocalBitcoins kończy działalność po 10 latach na rynku


Nokia warzy piwo w metaverse

Nokia Oceania uruchomiła dwa laboratoria, aby zbadać możliwości metaverse. Jedno z nich ma siedzibę w Sydney, a drugie w Dortmundzie. Powstał w nich mini browar, a pracownicy wspólnie pracują nad opanowaniem sztuki przyrządzania chmielowego napoju. Co więcej, firma wykorzystuje metaverse do doradzania technikom samolotów Cessna.

Czytaj więcej: Nokia warzy piwo w metaverse


Szef Coinbase: SEC może zakazać stakingu indywidualnym osobom

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase twierdzi, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza zakazać stakingu klientom detalicznym. Nie podał jednak konkretnego źródła takich informacji. Jego zdaniem, zakaz stakingu w USA byłby „strasznym” posunięciem ze strony regulatorów.

Czytaj więcej: Szef Coinbase: SEC może zakazać stakingu indywidualnym osobom


Na blockchainie BTC odkryto zaszyfrowany plik związany z Julianem Assangem

Użytkownik Reddita odkrył zaszyfrowany plik 7zip ukryty na blockchainie bitcoina 6 lat temu. Wiadomość może pochodzić od samego Juliana Assange’a lub kogoś podszywającego się pod jego tożsamość. Po jej odszyfrowaniu okazało się, że dotyczy pobytu twórcy WikiLeaks w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie.

Czytaj więcej: Na blockchainie BTC odkryto zaszyfrowany plik związany z Julianem Assangem


BIS stworzy platformę do monitorowania rezerw stablecoinów.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) pracuje nad systemem monitorowania rezerw stablecoinów – Pyxtrial. Projekt ma na celu pomóc bankom centralnym w systematycznym monitorowaniu stablecoinów i ich bilansów

Czytaj więcej: BIS stworzy platformę do monitorowania rezerw stablecoinów


W tym roku krypto firmy nie zareklamują się na Super Bowl

W 2022 na Super Bowl reklamowały się różne firmy krypto – m.in. Coinbase, FTX, Crypto.com, eToro i inni. Ubiegłoroczny finał można wręcz było nazwać Cryptobowl. Teraz jednak będzie inaczej. Po upadku FTX Super Bowl nie będzie prezentował prawie żadnych reklam firm związanych z cyfrowymi aktywami.

Czytaj więcej: W tym roku krypto firmy nie zareklamują się na Super Bowl


Aptos wspiera rywala TikToka

Konkurencyjna dla TikToka platforma mediów społecznościowych Chingari nawiązała współpracę z blockchainem Aptos. Chce w ten sposób zapewnić wsparcie infrastrukturalne dla swojej bazy produktów Web3. Nowa wersja aplikacji ma oferować bardziej skalowalne wrażenia z nowszymi produktami.

Czytaj więcej: Aptos wspiera rywala TikToka


Socios uruchomił Chiliz Chain 2.0 (CC2)

Operator platformy Socios, Chiliz, uruchomił główną sieć Chiliz Chain 2.0 (CC2). W dniu 8 lutego w blockchainie warstwy 1 zgodnym z EVM 1 wydobyto blok genesis.


Regulacje krypto to priorytet SEC na 2023 rok

Kryptowaluty i inne wyłaniające się technologie znajdują się na liście priorytetów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na rok 2023. Takie informacje podał Gary Gensler, szef agencji.

Wydział egzaminacyjny przyjrzy się brokerom i RIA, którzy wykorzystują nowe technologie finansowe lub stosują nowe metody, w tym technologię i rozwiązania internetowe.


Binance stworzy krypto konsorcjum, aby przywrócić zaufanie do branży

Binance, największa giełda w kryptowalutach, stara się przywrócić zaufanie do branży po serii hacków i oszustw, które spustoszyły jej reputację w zeszłym roku. Firma stara się zebrać konsorcjum innych firm, które zamierza udowodnić, jak dobrze przestrzeń może współpracować z organami regulacyjnymi. –> źródło: CryptoPotato

kurs kryptowalut 9.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.