Reklamy giełd kryptowalut na Super Bowl - która wypadła najlepiej? | Wiadomości | CrypS.

Reklamy giełd kryptowalut na Super Bowl – która wypadła najlepiej?

Michał Misiura
bitcoin w reklamie ftx na finale super bowl

Tegoroczny Super Bowl przejdzie do historii jako pierwszy, podczas którego wyemitowano reklamy trzech giełd kryptowalut. Miliony Amerykanów obejrzały materiały promocyjne Crypto.com, Coinbase i FTX. Która z giełd wypadła najlepiej? Oceńcie sami.

Skaczący kod QR od Coinbase

Samo pojawienie się Coinbase na Super Bowl było dużym zaskoczeniem, ponieważ giełda nie afiszowała się z wykupieniem miejsca w bloku reklam w przeciwieństwie do konkurentów z Crypto.com i FTX. 

Reklama największej amerykańskiej giełdy kryptowalut była odważnym ruchem. Widzowie przyzwyczajeni do efektownych i pomysłowych zagrań marketingowych, zobaczyli czarny ekran, po którym przez minutę przesuwał się kod QR (ukłon w stronę znanych wygaszaczy ekranu).

Po zeskanowaniu kodu osoby nieposiadające konta na Coinbase, mogły odebrać darmowe 15 dolarów w BTC po zarejestrowaniu się na platformie. Obecni klienci mieli szansę na wylosowanie nagród z puli 3 mln USD.

Reklama zebrała wiele pozytywnych reakcji i stała się wiralem w mediach społecznościowych. Ruch, który wywołała na stronie giełdy, sprawił że Coinbase padło na kilka minut. W związku z tym giełdy nie ominęły kąśliwe komentarze. Z drugiej strony wskazywano na świetny efekt, który osiągnięto bardzo niskimi kosztami – minutowy materiał Coinbase kosztował zaledwie 14 mln USD, co jest naprawdę niewielką kwotą biorąc pod uwagę pozostałe reklamy emitowane w przerwach na Super Bowl.

Reklama FTX z udziałem Larry’ego Davida

Druga w kolejności zaprezentowała się giełda FTX. W reklamie platformy pierwsze skrzypce odegrał słynny amerykański komik Larry David.

Materiał składał się z krótkich scenek, mających miejsce w różnych epokach od starożytnej Mezopotamii do czasów współczesnych. W każdej z nich pojawiał się Larry David, który w odpowiednich strojach z epoki wyrażał sceptycyzm względem kolejnych wynalazków (koło, widelec, toaleta), które zmieniły życie ludzkości. Kulminacją reklamy jest jego brak entuzjazmu dla aplikacji FTX.

Pełną wersję spotu można zobaczyć tutaj.

LeBron James w reklamie Crypto.com

Reklama Crypto.com pojawiła się podczas przerwy pomiędzy pierwszą i drugą połową widowiska i była ostatnim z marketingowych spotów zaprezentowanych przez giełdy kryptowalut. 

W 30-sekundowej reklamie młody LeBron James, odgrywany przez aktora, pyta prawdziwego, dorosłego LeBrona Jamesa o przyszłość. Spot wyglądał na kontynuację kampanii marketingowej giełdy z udziałem Matta Damona i zakończył się jej hasłem: fortune favours the brave (fortuna sprzyja odważnym).

Reklama Crypto.com z Super Bowl spotkała się z pozytywną reakcją w mediach społecznościowych. Uczestnicy dyskusji zwracali uwagę na easter egg’a – nierzucający się w oczy kod QR na ścianie pokoju, w którym odkrywała się scena. Jego zeskanowanie prowadziło do odebrania darmowego NFT.

Która giełda zaprezentowała się najlepiej? Czekamy na Twoją opinię w sekcji komentarzy

bitcoin w reklamie ftx na finale super bowlreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.