W tym roku krypto firmy nie zareklamują się na Super Bowl | Wiadomości | CrypS.

W tym roku krypto firmy nie zareklamują się na Super Bowl

Redakcja
super bowl

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, nadchodzący Super Bowl nie będzie prezentował prawie żadnych reklam firm związanych z cyfrowymi aktywami. Takie informacje podaje Associated Press.


Rok 2022 został zapamiętany z rekordowych wydatków branży kryptowalut – na Super Bowl reklamowały się Coinbase, FTX, Crypto.com, eToro i inni. Według publikacji, ubiegłoroczny finał można wręcz było nazwać Cryptobowl.

30-sekundowa reklama wideo na wydarzeniu kosztowała wówczas 6,5 mln dolarów, a w 2023 roku jest jeszcze drożej – 7 mln dolarów.

Cztery firmy kryptowalutowe wyraziły zainteresowanie reklamą na Super Bowl w tym roku, ale po upadku FTX umowy “nie zostały sfinalizowane”. Według wiceprezesa Fox Sports ds. sprzedaży reklam Marka Evansa, reprezentacja dużych krypto firm na wydarzeniu będzie “zerowa”.

6 lutego deweloper gier blockchain Limit Break ogłosił, że podczas Super Bowl pokaże interaktywne reklamy, w których będzie rozdawał NFT.

Regulacje dot. reklamy krypto

W ramach planów na 2023 rok SEC planuje ograniczyć reklamę produktów finansowych opartych na kryptowalutach przez celebrytów. W październiku 2022 roku Komisja oskarżyła Kim Kardashian o nielegalne promowanie altcoina EthereumMax (EMAX).

Z kolei brytyjskie FCA zagroziło nawet więzieniem za nieautoryzowane promowanie kryptowalut. Wcześniej Advertising Standards Authority chciał, aby do reklam związanych z aktywami cyfrowymi było dodawane zastrzeżenie o ryzyku.

super bowlreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.