Nokia warzy piwo w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Nokia warzy piwo w metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
piwo

Decentraland ma już swój pierwszy bankomat dla tradycyjnych walut. Ministerstwo Gospodarki ZEA utworzyło w tym wirtualnym świecie swoje własne biuro. Z kolei ukraińskie Ministerstwo Nauki i Technologii chce organizować wesela w metaverse. Nokia poszła jednak jeszcze dalej.


CTO Nokia Oceania – Robert Joyce powiedział w komentarzu dla Cointelegraph, że firma uruchomiła dwa laboratoria, aby zbadać możliwości metaverse.

Jedno z nich ma siedzibę w Sydney, a drugie w Dortmundzie. W tych ośrodkach powstał mini browar, a pracownicy obu laboratoriów wspólnie pracują nad opanowaniem sztuki przyrządzania chmielowego napoju.

Tak naprawdę robią razem eksperymenty, warzą piwo, zmieniają temperaturę, okres fermentacji, objętość, recepturę i inne.

Większość tych badań odbywa się w przestrzeni wirtualnej, przy użyciu zestawu AR. W ten sposób symulują proces, doskonaląc go i zdobywając doświadczenie.

Nie tylko samo piwo

Nokia ma jeszcze jeden projekt w Australii. Firma wykorzystuje metaverse do doradzania technikom samolotów Cessna:

Wyobraź sobie, że masz przed sobą samolot. I ten sam model, ale tylko wirtualny, stoi przed instruktorem. Musisz coś naprawić, a w twoim uchu słychać głos eksperta, który cię poprowadzi.

Są jednak wyzwania. Według Joyce’a, technologia ta jest w powijakach. Metaverse konsumenckie raczej nie odmieni świata przed końcem dekady, ale tego samego nie można powiedzieć o przemyśle i logistyce.

piworeklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.