Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.07.2024]

Kursy kryptowalut 01.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 1 lipca 2024 r.


Spis treści:


Polacy ruszyli szturmem po złoto w obawie przed wojną

Zagraniczne media donoszą, że Polacy ostatnio znów ruszyli do punktów handlu złotem i skupują go w obawie o potencjalny rozwój konfliktów militarnych w Europie. Skontaktowaliśmy się więc z kilkoma osobami z tego sektora, które przekazały nam, jak wygląda obecna sytuacja z tym kruszcem. Czy jednak finansowa ucieczka w stronę rynku króla metali szlachetnych w danym momencie jest dobrym rozwiązaniem?

Czytaj więcej: Polacy rzucili się do kupowania złota wz. z obawami dot. wojny

Lipiec będzie bardzo gorącym miesiącem dla bitcoina

Bitcoin rozpoczyna nowy miesiąc od wzrostów na swoim wykresie cenowym! Historycznie lipiec okazywał się być dla niego dobrym czasem, jednakże w tym roku może być naprawdę różnie. Przed nami kilka wydarzeń, które mogą doprowadzić do silnych zmian ceny BTC. Zobaczymy, co przyniosą najbliższe tygodnie, ale jedno jest pewne – nie będzie nudno!

Czytaj więcej: Historia pokazuje, że lipiec to okres wzrostów bitcoina. Te 3 czynniki mogą jednak obniżyć jego kurs

Tego sztuczna inteligencja Ci nie powie, bo jest na cenzurowanym

Sztuczna inteligencja optymalizuje w naszej pracy wiele procesów i potrafi dostarczyć naprawdę ciekawych rozwiązań, jednakże zmaga się również z pewnymi mankamentami. Jednym z nich jest to, że AI przekazuje nam jedną, z góry określoną przed dany podmiot, prawdę, z którą spokojnie można by się kłócić. Na pewne pytania natomiast wcale nie zamierza odpowiadać, gdyż niektórzy mogliby się jeszcze obrazić.

Czytaj więcej: Twórca Cardano ujawnia dowód, że potencjał AI jest hamowany przez cenzurę

Kurs Kaspa skacze po nowe ATH i zapowiada się na kolejne wzrosty

Token KAS podskoczył wczoraj do najwyższego w swojej historii poziomu cenowego, po czym doświadczył korekty, która również sporo nam mówi o nastawieniu rynku do tej kryptowaluty. Na pewno swoje 3 grosze do tych wzrostów dołożył gigant z sektora miningu bitcoina, który przed weekendem ujawnił, że część swojej mocy obliczeniowej przeznacza na wydobycie tego altcoina. Ciekawe, jak potoczy się jego sytuacja w następnych tygodniach.

Czytaj więcej: Kaspa osiąga nowe ATH, a rynek oczekuje kolejnych wzrostów

Z giełd krypto skradziono ponad 400 mln USD w II kw. 2024 r.

Cyberprzestępcy w dalszym ciągu robią wszystko, byleby tylko sforsować zabezpieczenia platform do handlu kryptowalutami. Raport za II kwartał br. wskazuje na wzrost poziomu gromadzonych przez nich łupów o 115% w porównaniu z zeszłym rokiem. Pamiętajcie, by nie przechować całego swojego kapitału w portfelach giełdowych, bo w razie udanego skoku hackerów możecie zostać z niczym.

Czytaj więcej: Nie trzymajcie wszystkich środków na giełdach kryptowalut. Obecnie jest to główny cel hackerów

Robert Kiyosaki chwali się nową inwestycją. Tym razem nie BTC, ani złoto

O autorze kultowej książki dot. inwestowania nie piszemy zbyt często, gdyż Kiyosaki w swoich wypowiedziach jest po prostu nudny. Większość z nich sprowadza się do tego, że światowa gospodarka zaraz się załamie, tak więc trzeba kupować bitcoina, złoto oraz srebro i to by było na tyle. Tym razem jednak pisarz zaskoczył nas swoim wyznaniem dot. tego, w co zainwestował.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki zaskoczył swoją inwestycją. Już nie tylko bitcoin i złoto

Filipińczycy mogą wpłacić w Tetherze za ZUS

Płacenie ZUSu nie budzi raczej u nikogo pozytywnych skojarzeń. Mieszkańcy Filipin mogą jednak odprowadzać składki za swoje ubezpieczenie za pośrednictwem największego ze stablecoinów. Ciekawe, czy kwalifikuje się to pod jakiś dodatkowy podatek z tego tytułu.

Czytaj więcej: Tetherem (USDT) od teraz można płacić na Filipinach za… ZUS


Newsy z weekendu


Smartfony niebawem nie będą nam już potrzebne

Jeżeli jesteście fanami Star Wars, to na pewno zwróciliście uwagę na pojawiające się z tym uniwersum okulary, które potrafią wykonywać różne analizy, dostarczać nam w moment potrzebnych danych i ogólnie znacznie ułatwiać wykonywanie wielu czynności. Coś podobnego zamierza stworzyć Meta, a Mark Zuckerberg chwali prototypy tego typu urządzeń, które ponoć wprawiają pierwszych odbiorców w niemały zachwyt.

Czytaj więcej: Niebawem mocno ograniczymy używanie smartfonów. Mark Zuckerberg zapowiada nowy produkt od Meta

Kolejna firma składa wniosek o ETF na Solanę. Czy to jednak ma sens?

Komisarze amerykańskiej SEC otrzymali przed weekendem dokumenty dot. utworzenia ETF-ów na SOL od dwóch gigantów z rynku zarządzania aktywami. Sytuacja jednak jest dość dziwna, bowiem potencjalni emitenci tychże podeszli do sprawy bardzo po macoszemu. Natomiast firma Galaxy Digital przedstawiła analizę wniosku od VanEck i trzeba przyznać, że ich sceptycyzm wobec sukcesu całej sprawy jest dość mocno uzasadniony.

Czytaj więcej: Kolejna firma składa wniosek o ETF na Solanę! Galaxy Digital analizuje podanie od VanEck

Bitcoin nie działa tak, jak powinien – twierdzi były CEO PayPal, Peter Thiel

Były CEO PayPala zainwestował spory kapitał w różne projekty z rynku bitcoina, a na samej kryptowalucie jego firma zarobiła ponad 1,8 miliarda dolarów. Mimo to Peter Thiel jest rozczarowany tym, jak wygląda ekosystem BTC i przyznaje, że nieco się zawiódł na nim pod kilkoma względami. Nie chodzi tu jednak o pieniądze.

Czytaj więcej: Peter Thiel ujawnia, co FBI przekazało mu w sprawie bitcoina

AI będzie komentowała olimpiadę

AI będzie komentować zawody sportowe w ramach nadchodzącej Olimpiady. Sztuczna inteligencja użyje głosu znanego amerykańskiego prezentera i będzie relacjonować przebieg wydarzeń na stadionie. Ciekawy eksperyment, którego wyniki mogą zawarzyć o przyszłości komentatorów sportowych.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja zabierze pracę komentatorom sportowym? Wiele będzie zależało od tego, co wydarzy się w lipcu!

Spadek bitcoina do 50 000 USD to zdrowe oczyszczanie się rynku

Eksperci z branży kryptowalut wskazują na wiele sygnałów stanowiących zapowiedź tego, że kurs bitcoina zacznie rosnąć, gdy na rynek powróci wielu inwestorów. Jednak przed zazielenieniem się wykresu ceny BTC, możliwy jest jej spadek o kolejne 10 tys. dolarów. Współzałożyciel polskiej sieci kantorów krypto wyjaśnia, czemu tak się właśnie dzieje.

Czytaj więcej: Znany analityk ostrzega: kurs bitcoina spadnie do 50 000 USD!

Roaring Kitty znów robi zamieszanie na rynku akcji

Keith Gill wrócił niedawno po trzyletniej ciszy medialnej i znów robi zamieszanie na rynkach. Jak widać, każdy z jego wpisów może zostać różnie odebrany przez internautów, co skutkuje dynamicznymi zmianami cen akcji na giełdach.

Czytaj więcej: Działania Roaring Kitty wpływają nie tylko na memecoiny. Akcje tych spółek skoczyły po jego wpisie

Kursy kryptowalut 01.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.