Nie trzymajcie wszystkich środków na giełdach kryptowalut. Obecnie jest to główny cel hackerów | Wiadomości | CrypS.

Nie trzymajcie wszystkich środków na giełdach kryptowalut. Obecnie jest to główny cel hackerów

Hacker

Czerwiec za nami. Straty poniesione w branży kryptowalut wynikające z działań cyberprzestępców w minionym miesiącu okazały się być mniejsze o 54,2% w porównaniu z majem. Jednakże w dalszym ciągu należy pozostać czujnym i mieć na uwadze kwestie bezpieczeństwa.


  • W czerwcu branża kryptowalut straciła blisko 176 milionów dolarów w następstwie działań hackerów,
  • Najbardziej “oberwało się” scentralizowanym giełdom kryptowalut, a zwłaszcza tureckiej BtcTurk.

Hackerzy w dalszym ciągu sieją pogrom na rynku kryptowalut

Platforma analizująca niebezpieczne zachowania na rynku cyfrowych aktywów – PeckShield – opublikowała raport podsumowujący to, co się działo na tym polu w czerwcu.

Z dobrych wiadomości, odnotowano “jedynie” 20 incydentów związanych z działaniami hackerów, co się przekłada na spadek o 54,2% w porównaniu z majem. W minionym miesiącu utracono kwotę bliską 176 milionów dolarów, natomiast w maju poziom ten wyniósł 385 milionów dolarów strat netto.

Hackerzy większość siły rażenia w czerwcu skierowali w stronę scentralizowanych giełd kryptowalut, z czego największy atak zakończony sukcesem to turecka platforma BtcTurk. Ukradziono z niej bowiem ponad 100 milionów dolarów, o czym pisaliśmy więcej w tym miejscu.

Na drugim miejscu znalazła się natomiast giełda Lykke, z której wyprowadzono 22 miliony dolarów. To niechlubne podium zamyka protokół pożyczkowy z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi) – UwU Lend – z którego skradziono tokeny o wartości 19,4 mln dolarów.

Biorąc pod uwagę, że w skali z miesiąca na miesiąc poziom exploitów w branży krypto spadł o ponad połowę, można by pomyśleć, że w sektorze tym zaczyna się coś poprawiać w kwestii cyberbezpieczeństwa. Niestety, prawda jest zgoła inna.

Otóż straty wynikające z działalności hackerów w drugim kwartale 2024 roku wzrosły o aż 115% w porównaniu z tym okresem z 2023 roku. II kwartał minionego roku przyniósł straty na poziomie 220 milionów dolarów, natomiast zakończony wczoraj kwartał to kwota szacowana na 527 miliona dolarów.

Aż 70% tego, czyli 401 milionów dolarów, stanowiły ataki na CEX-y.

Hackerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.