Historia pokazuje, że lipiec to okres wzrostów bitcoina. Te 3 czynniki mogą jednak obniżyć jego kurs | Wiadomości | CrypS.

Historia pokazuje, że lipiec to okres wzrostów bitcoina. Te 3 czynniki mogą jednak obniżyć jego kurs

Zaczął się lipiec. To dobra wiadomość dla byków. Historia kryptowaluty pokazuje, że to czas wzrostów. Są jednak czynniki, które mogą sprawić, że cena spadnie.


  • Bitcoin rozpoczął lipiec wzrostami.
  • Niektórzy wskazują jednak na to, że kurs BTC może się załamać przez ruchy Mt.Gox, niemieckiego rządu i ogólnie niedźwiedzich inwestorów.

Kurs bitcoina rośnie

Dane pokazują, że w poprzednich latach, ilekroć czerwiec kończył się spadkami, w następnym miesiącu następowało gwałtowne odbicie. Bitcoin zyskiwał wtedy średnio nawet do 7,42%.

Źródło: CoinGlass

I faktycznie, lipiec ledwo się zaczął, a już teraz w skali doby kurs wzrósł o 3,7%.

Analityk ukrywający się pod pseudonimem Murad także jest optymistą w tej kwestii.

Wcale nie musi być tak różowo

Jednak kilku analityków przewiduje, że lipiec może być trudnym miesiącem. Powód? Niemiecki rząd ma sprzedawać przejęte z przestępstw bitcoiny. Do tego Mt.Gox ma w końcu zwrócić setki tysięcy coinów swoim wierzycielom. To wszystko może wywrzeć presję na cenę.

Czy jednak jest się czego obawiać? Mt.Gox ma wypłacić wierzycielom około 8,5 miliarda USD w BTC. Tyle że proces ten potrwa tygodniami. Do tego nie wszystkie bitcoiny trafią na sprzedaż. Niektórzy zakładają, że tylko ok. 4 miliardy USD z tej kwoty zostanie zamienione na waluty fiat.

Jonathan de Wet, dyrektor ds. inwestycji w firmie ZeroCap zajmującej się handlem cyfrowymi aktywami, jest jednak pesymistą. Powiedział w zeszłym tygodniu Cointelegraphowi, że spodziewa się, że bitcoin może spaść do poziomu „kluczowego wsparcia” na poziomie około 57 000 USD.

Nie przekreśli przy tym jednak kolejnych etapów hossy.

Tak samo mało groźna może okazać się sprzedaż coinów przez niemiecki rząd. Ten ma do sprzedaży 900 BTC. Wątpliwe jednak, by zrzucił na parkiet wszystkie coiny “na raz”, bowiem doprowadziło by to do znacznego spadku kursu. To zaś nie jest w interesie władz.

Czynnik aSOPR

Ważniejsza może być 30-dniowa średnia skorygowanego współczynnika zrealizowanych zysków wyjściowych bitcoina (aSOPR). Ocenia ona ogólny zysk i stratę w transakcjach bitcoina. Teraz wzrosła od maja z 1 do 1,03. Odczyt powyżej 1 wskazuje, że więcej inwestorów sprzedaje aktywa z zyskiem.

Inny wskaźnik on-chain, niezrealizowany zysk i strata netto (NUPL), wskazuje zaś na potencjalne wyczerpanie zysków wśród nabywców bitcoinów.

NUPL oblicza się jako różnicę między kapitalizacją rynkową a zrealizowaną kapitalizacją podzieloną przez kapitalizację rynkową, co stanowi stosunek całkowitego zysku/straty na wszystkich coinach.

Odczyt powyżej zera wskazuje, że inwestorzy osiągają zyski, a rosnący trend wartości oznacza, że ​​więcej inwestorów zaczyna osiągać zyski. To z kolei zwykle poprzedza korekty rynkowe.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.