Peter Thiel ujawnia, co FBI przekazało mu w sprawie bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Peter Thiel ujawnia, co FBI przekazało mu w sprawie bitcoina

Peter Thiel, były dyrektor generalny PayPal, uważa, pierwotna wizja bitcoina jako cypherpunkowego, anarchistycznego narzędzia wolności nie została spełniona. Wszedł też na temat kursu tej kryptowaluty.


  • Peter Thiel uważa, że kurs bitcoina już za mocno nie wzrośnie.
  • Dodał, że idea bitcoina jako waluty wolności nie została spełniona.

Peter Thiel ma wątpliwości, czy zarobicie na bitcoinie

W czasie wywiadu dla CNBC Thiel, były CEO PayPal i założyciel Founders Fund, wyraził swoje wątpliwości co do tego, czy na BTC uda się jeszcze komuś dużo zarobić.

Mamy ETF-y i nie wiem, kto jeszcze kupuje

– powiedział.

Prawdopodobnie [kurs] nadal może trochę wzrosnąć, ale będzie to niestabilna i wyboista jazda

– dodał.

Przyznał, że w 2021 r. był “niedoinwestowany” w bitcoina. Jednocześnie jednak jego Founders Fund może się pochwalić piękną historią związaną z kryptowalutą. Kupiło bowiem pierwsze BTC w 2014 r. i zarobiło na tym do 2022 r. ok. 1,8 miliarda USD.

Następnie wróciło na rynek w 2023 r. kupując coiny za ok. 100 milionów USD.

Bitcoin to nie cypherpunk!

Thiel dodał też, że bitcoin nie okazał się tak cypherpunkowy, jaki miał być.

Mniej przekonany jestem do kwestii ideologicznej wizji Bitcoina

– powiedział. Przypomniał o cypherpunkowych korzeniach projektu. Dziś jednak bitcoin jest częścią mainstreamu.

Właśnie to wydało mi się wspaniałe

– wspominał początki projektu.

Jego zdaniem bitcoin „tak naprawdę nie działa w ten sposób”, w jaki miał.

Kiedy ludzie w FBI mówią mi, że woleliby, aby przestępcy używali bitcoina niż banknotów 100-dolarowych, sugeruje to, że może nie do końca działa to tak, jak powinno

– wyjaśnił.

I faktycznie, sieć Bitcoin to publiczny, zdecentralizowany rejestr. Dzięki temu transakcje da się śledzić. Służby, które są uzbrojone w narzędzia do kryminalistyki blockchaina, mogą zidentyfikować osoby płacące i odbierające bitcoiny. Dla uczciwych użytkowników to nic strasznego. Dla przestępców to zagrożenie.

Pierwsza teza Thiela, sugerująca, że na bitcoinie nie uda się już dużo zarobić, zaskakuje.

Powstanie ETF-ów sprawi, że na rynku pojawi się więcej kapitału, a więc cena w czasie hossy będzie rosła co najmniej równie mocno co kiedyś.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.