Kaspa osiąga nowe ATH, a rynek oczekuje kolejnych wzrostów | Wiadomości | CrypS.

Kaspa osiąga nowe ATH, a rynek oczekuje kolejnych wzrostów

KAS ATH

Kryptowaluta KAS, działająca w oparciu o algorytm Proof-of-Work (PoW), czyli analogicznie jak bitcoin (BTC), w ostatnim czasie znów wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów z tego sektora. Jej wartość rynkowa znalazła się wczoraj na najwyższym historycznie poziomie.


  • Kurs KAS wzbił się w dniu 30 czerwca na swoje dotychczasowe wyżyny i wyrył na wykresie nowe ATH wynoszące 0,19 dolara,
  • Po osiągnięciu ATH token doświadczył ponad 8-procentowej korekty, jednakże dane wskazują na to, że apetyt inwestorów na tego altcoina nie maleje.

KAS z nowym ATH

O projekcie Kaspa od kilku lat mówi się w społeczności kryptowalut jako o znacznie tańszej alternatywie w stosunku do bitcoina pod kątem miningu.

Wydobycie tego altcoina, którego sieć również działa w oparciu o algorytm Proof-of-Work (PoW), jest o wiele mniej energochłonne, a co za tym idzie, bardziej ekonomiczne, dla mniejszych górników.

Jednakże nie można powiedzieć, że jego wydobyciem zajmują się jedynie gracze średniej klasy z sektora miningu, bowiem przed weekendem absolutny gigant i lider z rynku kopania bitcoina – Marathon Digitalujawnił, że od roku przeznacza pewną część swojej mocy obliczeniowej na poczet tej kryptowaluty.

Jak przekazano, udało się w ciągu 11 miesięcy wydobyć tokeny o wartości ponad 16 milionów dolarów.

Wczoraj natomiast, czyli ostatniego dnia czerwca, kurs KAS wzbił się na swoje rekordowe poziomy osiągając nowe ATH na poziomie 0,19 dolara. Oczywiście, jak to bywa w przypadku nowych szczytów, kurs po niedługim czasie zanurkował tracąc 10% wartości, po czym jednak wzrósł redukując korektę jedynie do 8%.

Wykres cenowy KAS na giełdzie KuCoin. Źródło: TradingView

Spadek ten jest naturalną reakcją na tego typu sytuacje, jednakże inwestorzy liczyli chyba na jej nieco późniejsze nastąpienie. Chodzi bowiem o to, że w następstwie korekty doszło do likwidacji długich pozycji o wartości 586 220 dolarów.

Jest to najwyższa jednodniowa wartość w przypadku tego tokena od 16 marca.

Analitycy wskazują jednak na scenariusz, że jeżeli cenie KAS uda się odrobić wczorajsze straty i utrzymać linię trendu wzrostowego, to są spore szanse na kolejne rekordy.

Mimo spadku wolumen handlowy tego altcoina w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie i w skali doby wzrósł o 47% wynosząc 253 386 265 dolarów. Oznacza to więc, że KAS jest obecnie 21. najbardziej handlowaną kryptowalutą na rynku. 

KAS ATHreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.