Działania Roaring Kitty wpływają nie tylko na memecoiny. Akcje tych spółek skoczyły po jego wpisie | Wiadomości | CrypS.

Działania Roaring Kitty wpływają nie tylko na memecoiny. Akcje tych spółek skoczyły po jego wpisie

Roaring Kitty

Powrót Keitha Gilla po jego trzyletniej ciszy medialnej nie przeszedł bez echa. Cieszący się sporą popularnością analityk finansowy i inwestor potrafi jednym, niewinnym wpisem doprowadzić do skoku lub spadku wartości rynkowej danego zasobu. Przed weekendem dał tego kolejny wyraz.


  • Roaring Kitty doprowadził w czwartek to wystrzału kursu akcji firm Chewy oraz Petco Health and Wellness,
  • Wszystko jedynie za pośrednictwem opublikowanego mema z wizerunkiem psa. Rynek odebrał to jako zapowiedź wsparcia sektora zoologicznego przez Gilla,

Ryczący kotek i obrazek z pieskiem

Jak widać, łatwość w manipulowaniu cenami danych walorów rynkowych poprzez wrzucanie na swoje kanały społecznościowe śmiesznych obrazków nie jest zarezerwowana wyłącznie dla sektora memecoinów.

Przykładowo, gdy Elon Musk wrzuci na swojego walla coś związanego z psami, to fani dogecoina momentalnie reagują na to, a niekiedy i kurs DOGE skacze lub spada.

Inwestorzy łykają niewinne sugestie jak młode pelikany także w społeczności akcji na giełdach papierów wartościowych. Dowodem na to kolejny raz okazuje się być Keith Gill, czyli postać znana na różnych rynkach, która w przeszłości sporą sławę zyskała poprzez swoje analizy przedstawiane na Reddicie. 

Posługujący się pseudonimem Roaring Kitty inwestor w miniony czwartek wstawił na swoją tablicę na X po prostu obrazek z psem:

W następstwie tego akcje topowego producenta produktów zoologicznych – Chevy – zareagowały w moment dynamicznym wzrostem o aż 34% do poziomu 39 dolarów. Inwestorzy uznali bowiem wpis Gilla za zapowiedź tego, że ten zamierza zwiększyć swoją aktywność wobec tego sektora.

Akcje na gieldzie
Akcje Chevy na giełdzie NYSE. Źródło: TradingView

Jednakże po czasie rynek stwierdził, że w sumie niekoniecznie tak być musi, więc notowania spółki w piątek zaliczyły spadek o 8% i zakończyły dzień handlowy na poziomie 27,25 dolarów.

Konkurencyjna firma z rynku zoologicznego – Petco Health and Wellness – odnotowała także wzrost ich akcji WOOF o 21%. Ich spadek po piątkowej korekcie udało sie jednak szybko odrobić i firma zakończyła dzień z wyceną 3,78 dolara za sztukę.

Akcje WOOF na giełdzie Nasdaq. Źródło: TradingView

Powrót po trzech latach i wielkim boom

Gill pozostawał nieaktywny w mediach społecznościowych przez ostatnie 3 lata. Ostatnie jego dokonania związane z pompowaniem cen danego aktywa, to napędzenie wzrostów akcji GME firmy GameStop w 2020 roku.

W maju br. jego medialna cisza nagle została przerwana poprzez opublikowanie na X popularnego mema przedstawiającego gracza zmieniającego pozycję na krześle.

Wtedy to akcje wspomnianego marketu gamingowego w moment skoczyły o 100%, a powiązane z Kitty’m memecoiny wzrosły o 2100%.

Roaring Kittyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.