Robert Kiyosaki zaskoczył swoją inwestycją. Już nie tylko bitcoin i złoto | Wiadomości | CrypS.

Robert Kiyosaki zaskoczył swoją inwestycją. Już nie tylko bitcoin i złoto

Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki, znany inwestor i autor bestsellerowej książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, podjął nową inwestycję wartą 5 miliardów dolarów w wydobycie litu, kluczowego dla przemysłu pojazdów elektrycznych.


  • Robert Kiyosaki wraz z Marinem Katusą zainwestowali w projekt „Projekt Li-FE”, obejmujący wydobycie litu w Kanadzie,
  • Lit jest kluczowy dla produkcji baterii do pojazdów elektrycznych i ma znaczący wpływ na ochronę środowiska.

Lit nowym złotem inwestycyjnym

Robert Kiyosaki, znany z książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, nieustannie podąża za najnowszymi trendami inwestycyjnymi. Jego najnowsza inwestycja skupia się na wydobyciu litu – metalu niezbędnego do produkcji baterii w pojazdach elektrycznych. Wspólnie z Marinem Katusą, przedsiębiorcą i autorem „Zimniejszej wojny”, biznesmen ten zainwestował w projekt o wartości 5 miliardów dolarów, który ma na celu wydobycie litu w Kanadzie.

Dlaczego lit? Robert Kiyosaki wskazuje, iż jest on „gorącym nowym metalem szlachetnym” ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne, takie jak Tesla. Samochody te potrzebują litu do swoich baterii, co czyni ten metal niezwykle wartościowym. Co więcej, lit pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla inwestorów.

Szczegóły projektu Li-FE

Robert Kiyosaki i Martin Katusa założyli start-up o nazwie „Projekt Li-FE” (Lithium for the Environment), który ma na celu wydobycie litu w Kanadzie. Inwestor ten wyjaśnia, że projekt ten „czyni inwestorów bogatszymi i ratuje planetę”. Jest to inwestycja zgodna z ideą „zielonego nowego ładu”, mającą na celu ochronę środowiska poprzez rozwój technologii odnawialnych źródeł energii.

„Projekt Li-FE” to nie tylko inwestycja w lit, ale również w przyszłość energii i ochronę środowiska. Robert Kiyosaki podkreśla, że takie inwestycje wymagają wysokiego „finansowego IQ”, ale przynoszą znacznie większe zyski. Sam od ponad 30 lat inwestuje w tego typu przedsięwzięcia, które określa jako „znacznie zabawniejsze” i bardziej dochodowe.

Robert Kiyosaki jest także znanym zwolennikiem złota i bitcoina. Jego nowa mantra brzmi „złoto, bitcoin, lit”, co odzwierciedla jego podejście do inwestowania w aktywa o wysokiej wartości. Złoto od dawna jest uważane za bezpieczną przystań dla inwestorów, a BTC zyskuje na popularności jako wiodący zasób w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Robert Kiyosakireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.